logo tourism

 • афіша Кочубеївскі скарби.11JPG
 • шар гора
 • афіша БАРВИ

Інформаційно-аналітичнй звіт за підсумками роботи галузі культури та туристично-рекреаційної сфери у 2010 році

. Опубліковано у Звіти про роботу

Діяльність управління культури облдержадміністрації у 2010 році була направлена на виконання державної політики у сфері культури.

Мережа закладів культури становила 1701 одиниць, в тому числі 815 клубних заклади, 3 парки культури і відпочинку, 800 бібліотек, 34 музеї, 44 дитячих шкіл естетичного виховання, 2 академічних театри, філармонія, 2 мистецьких училища.

Обсяг фінансування галузі культури з обласного бюджету становив 41456,9 тис. грн., що на 9029,6 тис. грн. або 23,2 % більше у порівнянні з 2009 роком, з районних та міських бюджетів – 158197,5 тис. грн., що на 33139,2 тис. грн. більше, ніж у минулому році (або на 20,9%).

Здійснювалася реалізація обласних Програм: розвитку культури на 2006-2010 роки, підтримки обласних бібліотек на 2008-2010 роки та увічнення пам’яті видатних земляків.

У 2010 році капітальні видатки склали 5049,2 тис. грн., в тому числі на:

 • капітальний ремонт обласної філармонії - 264,0 тис. грн.;
 • капітальний ремонт приміщення Полтавського музичного училища
 • ім. М.В. Лисенка - 220,0 тис.грн.;
 • придбання автомобіля для Центру охорони та досліджень пам’яток археології - 60,0 тис.грн.;
 • проведення робіт по "Зводу пам’яток історії та культури України" - 41,0 тис. грн.;
 • інформатизацію закладів культури - 353,0 тис.грн.,
 • придбання музичних інструментів для філармонії та вищих навчальних закладів - 173,0 тис. грн.;
 • придбання сценічних костюмів для філармонії та вищих навчальних закладів - 352,0 тис. грн.;
 • капітальний ремонт транспорту філармонії - 83,0 тис. грн.;
 • придбання обладнання та інвентарю для вищих навчальних закладів - 154,9 тис. грн.

Завершуються роботи з реставрації Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя.

Основною подією у 2010 році було відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та проведення заходів з нагоди оголошення 2010 року Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни.

За кошти обласного бюджету в рамках виконання обласної Програми увічнення пам’яті видатних земляків відремонтовані Меморіальний комплекс воїнам Південно-Західного фронту в урочищі Шумейкове Лохвицького району, де проведено мітинг-реквієм та обласне культурно-мистецьке дійство «Вічна слава героям!»; меморіальний комплекс «Хорольська яма» у м. Хоролі, де вшановано пам’ять в’язнів фашистського концтабору.

Проведено благоустрій прилеглих територій, здійснено реконструкцію пам’ятника Солдатської Слави у м. Полтаві. Загальна сума коштів склала 1945 тис. грн.

З метою подальшого розвитку і популяризації професійного та аматорського мистецтва протягом року проведено близько 100 культурно-мистецьких заходів. Видатки на проведення централізованих масових заходів склали 1 303,5 тис. грн.

Серед заходів най масштабнішими були: обласний огляд народної творчості, присвячений 65-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні «Святої Перемоги передзвони»; Всеукраїнська культурно-мистецька акція «Майстри мистецтв України – трудівникам села»; фестиваль народної творчості на Національному Сорочинському ярмарку; традиційні обласні свята, огляди-конкурси у районах та містах області.

Здійснювався розвиток бібліотечної справи. На поповнення фондів обласних бібліотек з обласного бюджету виділені кошти в сумі 1398,1 тис. грн., що на 468,1 тис. грн. більше, ніж у 2009 році.

Приділялася увага проектній діяльності. При Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського працює Інтернет-центр та інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», створені за підтримки Посольства США в Україні, відкрито Пункт доступу до офіційної інформації, створений за Програмою сприяння Парламенту ІІ.

Наприкінці 2009 року бібліотека взяла участь у проекті програми «Бібліоміст» «Створення регіональних навчальних центрів» і отримала обладнання для навчального центру: 10 комп’ютерів з веб-камерами, навушниками та блоками безперебійного живлення, принтер, сканер, проектор, мережеве обладнання на загальну суму близько 80 тис. грн. та ліцензійне програмне забезпечення на суму 10 тис. грн. Крім того, на проектну діяльність Регіонального навчального центру виділено грант у сумі 20 тис. доларів США. Загальна сума інвестиції склала близько 250 тис. грн.

5 липня 2010 року відкрито Регіональний навчальний центр. В центрі пройшли навчання 70 бібліотечних працівників ОУНБ ім. І. П. Котляревського, районних та сільських бібліотек-філій області.

В першому раунді конкурсу проектів для міських та районних централізованих бібліотечних систем «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» переможцями конкурсу стали Лохвицька та Диканська централізовані бібліотечні системи.

З 4 жовтня 2010 року оголошено другий раунд конкурсу проектів «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету – 11» для районних та міських бібліотечних систем. Кожна районна бібліотека самостійно визначатиме не лише 3-х сільських бібліотек–філій, які братимуть участь у проекті разом з нею. У другому раунді планується обрати від 3-х до 5-ти бібліотечних систем області залежно від кількості поданих заявок.

В 11 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах проведена державна атестація. Із них 9 закладів атестовані з відзнакою, решта має достатній рівень освітньої та мистецької діяльності.

Проте, у сфері культури області є проблеми, які потребують вирішення на державному та місцевому рівнях.

Головною із них є недостатнє фінансування щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів культури і мистецтва. На сьогодні більше 500 закладів культури потребують капітального ремонту; 365 або 45 відсотків клубних закладів не мають музичних інструментів; у більшості відсутня сучасна технічна апаратура, комп’ютерна техніка; потребують поновлення сценічні костюми.

Залишається невирішеним питання приміщення Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного.

Через нестачу коштів повільно здійснюються ремонтні роботи на важливих пріоритетних об’єктах соціально-культурної сфери області: Полтавському краєзнавчому музеї та Полтавській обласній філармонії.

Є нагальна потреба у наданні коштів з державного бюджету для Полтавського краєзнавчого музею – в сумі 8,0 млн. грн. та Полтавської обласної філармонії – в сумі 18,0 млн. грн.

Не подолана проблема неповної зайнятості, особливо у сільській місцевості. Із 6880 працівників галузі на повну ставку працює – 5355 чол., на умовах неповної зайнятості – 1525 чол., що становить 22,2 %, в тому числі на 0,25 ставки – 325 чол.,0,5 ставки – 934 чол.,0,75 ставки – 266 чол.

Пріоритетними завданнями у наступному році будуть:

 • забезпечення виконання вимог Закону України «Про культуру»;
 • збереження та розвиток існуючої мережі закладів культури і мистецтва;
 • відзначення 20-ї річниці Незалежності України, проведення обласного огляду народної творчості «Україно моя – отча земле моя!»;
 • відзначення 80-річчя від дня народження видатного композитора, поета О.І. Білаша;
 • проведення культурно-просвітницьких заходів, присвячених 25-ій річниці Чорнобильської катастрофи;
 • завершення зовнішніх ремонтно-реставраційних робіт приміщення Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя та початок повноцінної театральної діяльності творчого колективу театру;
 • проведення Всеукраїнського театрального фестивалю «В гостях у Гоголя», Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі», м. Комсомольськ;
 • здійснення ремонтних робіт приміщень Полтавського краєзнавчого музею, обласної філармонії;
 • започаткування обласної стипендії для найбільш обдарованих дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, дітей, які залишилися без батьківського піклування;
 • забезпечення системної співпраці з творчими спілками, громадськими організаціями;
 • поліпшення інформаційно-бібліотечного обслуговування населення шляхом впровадження новітніх інформаційних технологій та програми Ради міжнародних наукових досліджень і обмінів «Бібліоміст»;
 • реалізація заходів з охорони та збереження культурної спадщини (виготовлення облікової документації, паспортів на пам’ятки, тощо);
 • підготовка до відзначення 200-річчя від дня народження Євгена Гребінки, 170-річчя від дня народження М.В. Лисенка у 2012 році.

pdfСкачати: Інформаційно-аналітичний звіт за підсумками роботи галузі культури та туристично-рекреаційної сфери у 2010 році 2.09 МБ

Популярні сторінки

Важливі посилання