logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

Звіт про виконання Указу Президента України «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості»

. Опубліковано у Звіти про роботу

На виконання Указу Президента України від 28 грудня 2012 року № 756 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості»   Полтавською облдержадміністрацією передбачені заходи щодо підтримки мистецьких дитячих закладів, збереження дитячих клубних формувань при клубних закладах, розвиток позашкільних навчальних закладів системи освіти.

З метою сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого, інтелектуального та фізичного розвитку, виявлення і підтримки талановитих дітей, організації змістовного дозвілля, вдосконалення виховної роботи та розвитку системи позашкільної освіти головою обласної державної адміністрації видано розпорядження від 25.03.2013 № 143 «Про затвердження плану заходів з підготовки та проведення у 2013 році в Полтавській області Року дитячої творчості».

Для реалізації творчих можливостей дітей, розкриття їх духовного світу, здійснення допрофесійної підготовки, пошуку, розвитку і підтримки обдарованої молоді забезпечено роботу 92 позашкільних навчальних закладів системи освіти, якими охоплено 53,2 тис. учнів, що складає 43,3 відсотка від загальної кількості дітей шкільного віку. Це на 9,3 тис. дітей та на 8 відсотків більше показника у 2012 році. Крім того, при загальноосвітніх навчальних закладах за кошти місцевих бюджетів та батьківські кошти діє 2390 гуртів, секцій та об’єднань, якими охоплено ще 39582 учня.

При 858 клубних закладах Полтавщини працює 4642 клубних формувань, із них 1526 дитячих, участь у яких приймає близько 52591 учасників, із них дітей 20 000 чол.

Позашкільну мистецьку освіту (музичну, хореографічну, образотворчу, декоративно-ужиткову, вокальну, хорову) на Полтавщині здійснюють 44 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання), при яких працює понад 50 філій та класів: 39 – в області, 5 – в місті Полтаві. Контингент учнів шкіл естетичного виховання Полтавської області складає 10641 учень. Діти пільгового контингенту навчаються на безоплатній основі

У рамках проведення Року дитячої творчості для забезпечення доступності позашкільної освіти для дітей, які проживають у сільській місцевості відкрито філію обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді при Світлогірській школі Кобеляцького району та відновлено роботу Решетилівської районної дитячо-юнацької спортивної школи.

Також понад 10,6 тис. дітей мають змогу займатися фізичною культурою і спортом, удосконалювати свої здібності в обраному виді спорту в 35 дитячо-юнацьких спортивних школах системи спорту.

Всього різними формами позашкільної освіти в області охоплено 114049 дітей, що складає 92 відсотки від загальної кількості дітей шкільного віку.
Про талановитість та обдарованість дітей Полтавщини свідчать наступні успіхи.

Народний ансамбль танцю «Барвінок» Полтавського міського Палацу дитячої та юнацької творчості посів І місце у ІІ Міжнародному фестивалі «DanceSongFest-2013» та у Х Міжнародному конкурсі «Слов’янський вінець 2013» у Болгарії.

Володарями гран-прі Міжнародного фестивалю аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела» та переможцем ХІІІ Міжнародного фестивалю аматорського кіно «Кінокіммерія» стали вихованці студії кіно і телебачення «Альфа» Полтавського міського центру позашкільної освіти.

На VIII Всеукраїнському зльоті юних туристів-краєзнавців збірна команда Полтавщини стала переможцем, зайнявши перші місця в туристсько-краєзнавчому експедиційному маршруті та творчих майстернях. Сім пошукових загонів області стали переможцями Всеукраїнського етапу експедиції «Моя Батьківщина – Україна».

На Всеукраїнському біологічному форумі студентської та учнівської молоді «Дотик природи», юні дослідники Полтавщини посіли І і ІІ місця.

Команда слухачів очно-заочної біологічної школи виборола І місця на Всеукраїнському польовому зборі юних зоологів та Всеукраїнському фестивалі «Україна - сад».

Вихованці наукового товариства «Персей» обласного центру науково-технічної творчості розробили проекти та конструкції наукових виробів, діючих моделей і стали переможцями, зайнявши І місця у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких та раціоналізаторських розробок та Всеукраїнському колоквіумі «Космос. Людина. Духовність.».

Талановитих дітей Полтавщини залучено до участі в Міжнародних проектах. У Рік дитячої творчості учні Полтавщини стали учасниками п’яти Міжнародних проектів Національного центру Малої академії наук України.

У 2012-2013 навчальному році 381 учень початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів Полтавщини взяли участь у всеукраїнських конкурсах та фестивалях, 75 із них стали абсолютними переможцями, 387 учнів демонстрували свою майстерність на міжнародному рівні, і 37 – вибороли звання абсолютних переможців (І місця, гран-прі) у Болгарії, Італії, Фінляндії, Чехії, Угорщині та Польщі за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації (понад 30 тис. грн. було виділено із обласного бюджету). Найбільший рівень творчої активності показали учні Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко, Градизької дитячої музичної школи імені Героя України О.І.Білаша, Лохвицької дитячої музичної школи ім. І.О.Дунаєвського, Шишацької дитячої музичної школи та Полтавської дитячої музичної школи №1 ім. П.І.Майбороди. Численні перемоги свідчать про великий творчий потенціал обдарованої молоді нашого регіону та високий професіоналізм викладачів, які віддають свої знання, досвід, майстерність, виховуючи підростаюче покоління нової формації на кращих зразках світового мистецтва та національної спадщини.

З метою підтримки та популяризації українських народних традицій, розкриття величезного культурного та історичного потенціалу нації, її творчої енергії, унікальності та самобутності організована планомірна роботу з виготовлення писанок (з відповідним оформленням до традиційного розпису Полтавщини) учнями шкіл естетичного виховання, гуртків при будинках культури, освітянських начальних закладів. 2 травня 2013 року о 13.00 год. відбулося підведення підсумків конкурсу «Народна писанка» у рамках Всеукраїнського фестивалю «Писанковий рай 2013». Слід відмітити, що серед всіх представлених регіонів України Полтавщина здобула І місце. Ця подія знакова тим, що дійсно, серед виконавців від Полтавщини була представлена саме дитяча творчість.

Проводилися різнопланові-культурно-мистецькі та культурно просвітницькі заходи.

Щорічно в області проводиться форум переможців Всеукраїнських та обласних масових заходів Малої академії наук України«Виховуємо наукову еліту».

Традиційно До Міжнародного Дня захисту дітей 1 червня 2013 року в Полтавському академічному обласному театрі ляльок проведено свято «Щасливе дитинство» для вихованців інтернатних навчальних закладів та у м. Миргород відбувся міжрайонний фестиваль дитячої творчості «Миргородський квітограй», який проходив за підтримки Полтавської облдержадміністрації.

З метою забезпечення доступності позашкільної освіти, гарантування права на її здобуття, організації сприятливих умов для розвитку обдарованих і талановитих дітей, можливості самореалізації творчої особистості для шкіл естетичного виховання Полтавщини започатковані різноманітні конкурси «Юний віртуоз Полтавщини», «Музичний калейдоскоп», «Естрадна веселка», «Срібний черевичок», «Світ навколо нас», «Джерела надії», «Поетична зірка», «Чарівний олівець», «Барви рідної землі», «Душі пісенної криниця», відкритий регіональний конкурс юних бандуристів ім. Володимира Кабачка, фестивалі, олімпіади, пленери, виставки тощо, в яких лише за 2012-2013 навчальний рік прийняло участь 2410 вихованців та творчих учнівський колектив шкіл естетичного виховання Полтавщини.

12 грудня 2013 року в Центрі культури та мистецтв Національного авіаційного університету міста Києва зразковий хореографічний колектив «Пірует» Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко, неодноразові переможцівї Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів (Керівник – Тамара Олевська) прийняв участь у Гранд-концерті переможців регіональних та міжнародних оглядів-конкурсів (творчих колективів та окремих виконавців шкіл естетичного виховання) в рамках підсумків Року дитячої творчості за участю Міністра культури України Л.М. Новохатька.

Полтавською облдержадміністрацією постійно підтримуються нові форми та методи підтримки талановитих та обдарованих дітей.

Для учасників олімпіад з базових дисциплін та конкурсів-захистів Малої академії наук України забезпечено роботу обласної школи для обдарованих дітей, навчання в якій проводиться на базі навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» Кременчуцького педагогічного училища ім. А. С. Макаренка. У закладі здійснюється цілорічне навчання дітей, яке поєднуються з повноцінним їх оздоровленням.

Протягом 2012-2013 навчального року в комплексі «Ерудит» пройшли навчання та оздоровилися 1260 учнів, в тому числі 225 дітей влітку.

Також для навчання та оздоровлення обдарованих дітей області сплановано роботу обласного дитячо-юнацького оздоровчого табору «Еколог» обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Влітку поточного року на його базі було організовано навчання та оздоровлення для 525 дітей, вихованців гуртків позашкільних навчальних закладів, переможців олімпіад, юних дослідників Малої академії наук України, переможців та призерів Всеукраїнських, обласних, районних конкурсів різного спрямування.

Робота облдержадміністрації та райдержадміністрацій протягом 2013 року спрямовувалась на вдосконалення роботи закладів культури, підвищення їх ролі у забезпеченні культурних потреб громади, розвитку мистецтва і культури області в цілому, особливо в сільській місцевості. У вересні-листопаді поточного року, за участю керівництва області та районів відбулися презентації початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) на тему: «Завдання шкіл естетичного виховання Полтавщини щодо впровадження «Нових соціальних ініціатив Президента України: діти – майбутнє України».

19 грудня цього року, в рамках виконання Соціальних ініціатив Президента України та відзначення Року дитячої творчості відбулася тематична зустріч з талановитими дітьми-учнями початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) Полтавщини, керівниками структурних підрозділів сфери культури райдержадміністрацій та міськвиконкомів, діячами культури та мистецтва Полтавщини за участю голови облдержадміністрації О.В. Удовіченка, голови обласної ради І.М. Момота, Полтавського міського голови О.Ф. Мамая. Проведено святковий концерт «До Миколая на гостини всі таланти Полтавщини» абсолютних переможців міжнародних конкурсів 2012-2013 навчального року, кращих учнів шкіл естетичного виховання Полтавщини з симфонічним оркестром Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя, диригент – заслужений працівник культури України Микола Жорновий. концертного ансамблю «Чураївна» Полтавської обласної філармонії, керівник - Олександра Гринчук з врученням пам’ятних подарунків та почесних відзнак кращим талановитим дітям. У фойє театру для учасників заходу організована виставка декоративно-ужиткового мистецтва кращих робіт учнів шкіл естетичного виховання Полтавщини.

Завершились заходи заключним творчим марафоном із висвітленням дитячої творчості обласною державною телерадіокомпанією «Лтава».

Популярні сторінки

Важливі посилання