logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Інформація про стан галузі культури в області за І півріччя 2011 року

. Опубліковано у Звіти про роботу

Мережа закладів, установ культури і мистецтва Полтавської області складає 1761 одиницю. У 2011 році відновлено роботу Юрківського сільського клубу Козельщинського району і перейменовано у клуб сімейного дозвілля, відкрито 2 клубних заклади у селах Давидівка Пирятинського та Івашки Полтавського районів.

На розвиток культури з обласного та місцевих бюджетів на 2011 рік виділені кошти в сумі 197235,0 тис. грн., станом на 01.07. 2011 використано 97355,4 тис. грн. За аналогічний період при сумі 199846,7 тис. грн. використано 84061,8 тис. грн.

Дещо поліпшено матеріально-технічне забезпечення закладів та установ культури. Зокрема, для ремонтно-реставраційних робіт закладів культури області – Полтавського краєзнавчого музею, обласної філармонії, Національного музею-заповідника М.В. Гоголя, музею М.В. Гоголя у с. Великі Сорочинці Миргородського району з обласного бюджету додатково виділено кошти в сумі 4200,0 тис. грн.

В обласні бібліотеки придбано літературу та передплачено періодичні видання на суму 221,5 тис. грн. (І півріччя 2010 р. – 435,8 тис. грн.), комп'ютерну техніку на суму 74,8 тис. грн. Проведено капітальний ремонт системи опалення приміщення Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва
ім. Олеся Гончара.

В цьому році для закладів культури районних, міських та сільських населених пунктів за рахунок всіх джерел фінансування придбано основних засобів, в тому числі музичних інструментів, сценічних костюмів на суму 3127,8 тис. грн. що на 920,0 тис. більше, ніж у І півріччі минулого року.

У галузі культури області працює 6594 чол. Із них мають спеціальну освіту 3294 чол., що складає 50 відсотків. Неповна зайнятість працівників сільських закладів культури складає 54,5 відсотка.

З метою організації культурного відпочинку населення закладами культури області надано платних послуг на суму 2225,0 тис. грн., що на 532 тис. грн. більше, ніж за звітний період минулого року.

Здійснювалися організаційні, культурно-мистецькі заходи.

Проведено розширене засідання колегії управління культури та відділу туризму і курортів облдержадміністрації «Про підсумки роботи сфери культури та туристично-реакреаційної сфери області у 2010 році та завдання на 2011 рік» за участю завідуючої сектором взаємодії з Верховною Радою Україною Міністерства культури і туризму України Чумакової Л.П.

До 20-ї річниці Незалежності України в усіх районах та містах області у лютому-травні 2011 р. проходив обласний огляд народної творчості «Україно моя – отче земле моя!».

Управлінням культури облдержадміністрації забезпечено проведення
80 обласних культурно-мистецьких заходів. Серед них, три мистецьких конкурси на базі Гадяцького училища культури, присвячені 140-річчю від дня народження Лесі Українки, традиційні свята, виставки, конкурси, фестивалі в населених пунктах області.

80-літтю від дня народження видатного композитора, поета, громадського діяча, Героя України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного артиста України та СРСР О.І. Білаша було приурочене обласне свято «Пісенне джерело» на батьківщині митця у селищі Градизьк Глобинського району.

На відзначення 90-річчя від дня народження льотчика-космонавта, громадського діяча Г.Т. Берегового в с. Федорівка Карлівського району, на батьківщині космонавта, споруджено і за участю Міністра освіти і науки Дмитра Табачника урочисто відкрито пам'ятник космонавту.

Здійснювався розвиток бібліотечної справи. При Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського забезпечено роботу Регіонального навчального центру в рамках проекту «Бібліоміст». У центрі у 2010-2011 роках пройшли навчання 188 бібліотечних працівників обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського, районних, сільських бібліотек-філій області та користувачів. У цьому році переможцями проекту «Бібліоміст» стали ще 44 бібліотеки із 10 районів області.

Проведено 10 обласних семінарів, практикумів, майстер-класів з питань розвитку культури та мистецтва за участю працівників закладів та установ культури.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання