logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

До ювлею Василя Симоненка побачили світ нові видання.

. Опубліковано у Василю Симоненку - 80

0002 0003-1

Я для тебе горів, український народе... : до 80-ліття від дня народження Василя Симоненка / [упорядник текстів, автор передмови та приміток Ганна Радько]. – Полтава : Полтавський літератор, 2015. – 246 с., іл.
У видавництві «Полтавський літератор» вийшла книга «Я для тебе горів, український народе...». Як зазначає у передмові укладач, відомий літературознавець Ганна Радько,

ця книга «є моїм осмисленням поетичної творчості і постаті нашого земляка, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка (посмертно) Василя Симоненка у контексті шістдесятництва як явища середини ХХ століття, так і сучасної доби.»
Відкриває збірку аналітична стаття Ганни Радько «Василь Симоненко і шістдесятництво», у якій осмислюється постать Василя Симоненка і його поезія у контексті шістдесятництва – суспільного і мистецького явища к. 50-х – п. 60-х рр. ХХ ст.
До збірки увійшли вже друковані поезії Василя Симоненка. Ліричні вірші, пісні, вірші-медитації, громадянськи наснажені вірші, вірші-балади, віршовані поеми, байки, інвективи, сатиричні вірші створюють «макрокосмос» Василя Симоненка. Поезії впорядковані за хронологічним принципом. Такий підхід, на думку упорядника, дає можливість простежити формування і розвиток художньої думки поета. До книги входять вірші трагічного і пророчого звучання, вірші з політичними сюжетами. Це – особисте бачення упорядника збірки того, що сказав своєму народові і світові поет, які почуття і думки висловив. Упорядкування книги у рік ювілею Василя Симоненка є доказом присутності нашого земляка у сучасному суспільному житті України.
Оригінальний художній коментар до поезій від Богдана Сторохи відтворює таємницю любові й буття через фантазійні символічні та неореалістичні жіночі образи.
Особливий інтерес у читачів викличуть світлини молодого поета, його матері, дружини, портрет діда. А фото подвір'я і хати поета , зроблені у 1968 році відомим українським літературознавцем, письменником і краєзнавцем Петром Ротачем, є цінними документами. Окремим розділом в книзі вміщено фото Галини Вовченко, відомої полтавської поетеси, працівника Полтавської обласної бібліотеки імені І. П. Котляревського, зроблені восени 2013 року під час поїздки громадських активістів Полтави на батьківщину Василя Симоненка у дні 50-х роковин його смерті.
Книга стане в нагоді учням, студентам, краєзнавцям та всім шанувальникам творчості Василя Симоненка.

Народ мій завжди буде! : до 80-ліття з дня народження видатного українського поета Василя Симоненка / упорядники : Міщенко О. М., Печора О. А. – Полтава : Полтавський літератор, 2014. – 184 с., іл.
Ювілейний збірник до 80-ліття з дня народження Василя Симоненка вийшов за сприяння Лубенської райдержадміністрації і Лубенської районної ради у видавництва «Полтавський літератор».
У книзі зібрані твори земляків Василя Симоненка - письменників, літераторів, членів літоб'єднання імені Олеся Донченка.
Збірник складається з кількох розділів. У першому розділі вміщено вибрані поезії Василя Симоненка. До другого розділу – «Поетична Симоненкіана» - увійшли присвячені Поету поетичні твори земляків. Серед авторів – відомі письменники Наталя Баклай, Микола Костенко, Ольга Хало, Василь Бут, Віктор Капелюха та інші. У розділі «Слова у пісню перелиті» представлені твори музичної Симоненкіани Заслуженого працівника культури України, композитора Олександра Житинського та поетів Наталі Баклай і Олександра Печори. У наступному розділі вміщені світлини поета, його сім'ї, заходів вшанування пам'яті поета, а також роботи художників – пейзажі мальовничої Лубенщини. Зацікавить читача і розділ, в якому наведені уривки з учнівських творів та думки бібліотечних працівників. Завершує збірник підбірка висловлювань відомих письменників, вчених про значення для них постаті Поета. Серед них –Олесь Гончар, Володимир Малик, Борис Олійник, Петро Ротач, Микола Степаненко, Василь Яременко та інші.
Адресоване це видання всім шанувальникам творчості Поета, всій Україні!

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання