logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

Міністерство культури України: 8 січня відзначається 80 років з дня народження Василя Симоненка

. Опубліковано у Василю Симоненку - 80

«Коли мечами злоба небо крає
І крушить твою вроду вікову,
Я тоді з твоїм ім'ям вмираю

І в твоєму імені живу!»
Василь Симоненко

8 січня відзначається 80 років від дня народження поета, журналіста, одного з найяскравіших представників шістдесятництва – Василя Симоненка.

Василь Симоненко – автор тонких гуманістичних поезій, більшість з яких була видана посмертно, після півтора десятиліть замовчування офіційною радянською цензурою. Патріотичні вірші і сатиричні твори на подвійну правду радянської дійсності («Некролог кукурудзяному качанові», «Злодій», «Суд», «Балада про зайшлого чоловіка») набули популярності у самвидаві, який надихав українських дисидентів у їхньому протистоянні з тоталітарним режимом. Моральний максималізм, поєднаний з надзвичайно раціональним сприйняттям реальності, любов до рідної землі і великий сум через трагічну долю українського селянства і всієї Українипровідні мотиви поезій Симоненка, які вписують його ім’я до кращих сторінок української літератури.   

8 січня у Черкасах, де жив і працював Симоненко, пройде низка офіційних заходів на вшанування пам’яті поета. Так, о 12.00 відбудеться покладання квітів до могили Василя Симоненка, - о 15-00  до пам’ятника Василя Симоненку у сквері його імені. О 16.00 у музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка  відбудеться прем’єра автобіографічної п’єси «Серед тиші і грому» . Офіційні урочистості відбудуться і в Полтавській області, де народився і провів дитинство Василь Симоненко. Полтавська обласна рада проголосила 2015-й роком Василя Симоненка.

До річниці із дня народження поета Укрпошта ввела в обіг марку із портретом Василя Симоненка.

Джерело: Міністерство культури України

Популярні сторінки

Важливі посилання