logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

На Полтавщині відзначають 80-річчя з дня народження видатного земляка – поета Василя Симоненка

. Опубліковано у Василю Симоненку - 80

Масштабні урочистості з цієї нагоди почалися 8 січня у селі Біївці Лубенського району, де він народився.

В день, коли 80 літ тому з’явився на світ майбутній митець слова, тут, попри 15-градусний мороз, зібралися його земляки та численні гості з Полтави, Лубен, інших міст і сіл України. Урочистою ходою вони пройшли до материнської хати Василя Симоненка, поклали квіти до меморіальної дошки. На її подвір’ї відбувся мітинг пам’яті поета.

На знімку: під час мітингу біля материнської хати Василя Симоненка у Біївцях.

Керівники області й району, односельці, представники творчої інтелігенції та громадськості говорили про особливу значущість і актуальність пронизаних синівською любов’ю до України поетичних рядків саме сьогодні.

На знімку: інтер’єр сільського помешкання, в якому виростав майбутній поет. 

В часи, коли Батьківщину, яку, за Симоненком, як і матір, не можна «вибирати»,  знову доводиться захищати зі зброєю  в руках. На рік молодша за поета біївчанка Марія Заєць згадувала Василя як надзвичайно простого та  щирого хлопця, котрий з ровесниками і по колоски на колгоспні поля ходив, і тікав з ними разом від об’їждчиків та, власне, пізнав усі «принади» голодного  повоєнного дитинства…

 

На знімку: біївчанка Марія Заєць назавжди запам’ятала  Василя Симоненка простим і щирим сільським хлопцем.

По завершенню згаданого мітингу  його учасники вклонилися  пам’ятнику поета, спорудженому в центрі села.

Квіти від шанувальників творчості «витязя молодої української поезії» лягли також до меморіальної дошки, встановленої на фасаді Тарандинцівської загальноосвітньої школи. Щодня пішки долаючи шлях із рідних Біївців завдовжки 9 кілометрів,   Василь Симоненко закінчив цей навчальний заклад із  золотою медаллю. У розширеному до ювілею знаменитого випускника шкільному музеї, який тепер має три кімнати,  лунали спогади, декламували вірші земляка та присвячені йому поезії. Тут також  вручили відзнаки цьогорічним лауреатам  районної літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка.

На знімку: живі квіти лягають до меморіальної дошки на фасаді Тарандинцівської школи. 

Завершальним акордом ювілейного дня на малій батьківщині митця слова став великий літературно-мистецький вечір під девізом «Я для тебе горів, український народе!» в Лубнах. У переповненій залі районного Будинку культури професійні та самодіяльні артисти й аматори сцени, школярі виконували пісні на слова знакового поета, відтворювали визначальні епізоди його життя, презентували нові твори місцевих авторів із нагоди ювілею. Було відзначено також тих земляків, які доклали найбільших зусиль для збереження пам’яті про поета ще в ті часи, коли його творчість замовчувалася, вважалася «націоналістичною».

Сьогодні, 9 січня, «симоненківські» віншування продовжать у Полтаві. Зокрема, в обласній науковій бібліотеці ім. І. Котляревського відбудеться літературно-мистецький вечір «Білий лебідь у зимнім небі». Водночас заходи з нагоди 80-річчя земляка триватимуть у регіоні цілий рік. Адже обласна рада  оголосила 2015-й Роком українського поета Василя Симоненка на Полтавщині.

Василь НЕЇЖМАК. 

Полтава. 

Фото автора.

Джерело: Інформаціійний портал "Голос України"

Популярні сторінки

Важливі посилання