logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Відкриття унікальної виставки «Християнська спадщина нашої землі»

. Опубліковано у Анонси заходів

27 липня 2018 р. о 13 годині в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського (м. Полтава, вул. Конституції, 2, мансардний поверх (зал № 11) відбудеться відкриття виставки «Християнська спадщина нашої землі»

На виставці «Християнська спадщина нашої землі» представлено 1100 експонатів з 20 областей України. Їх привезли з єдиного у країні і Східній Європі Музею Хреста (Громадський історико-етнографічний ставрографічний Музей Хреста), який розташовується у Дніпропетровській області (с. Гречане, Петриківський район, етноцентр «Козацький хутір «Галушківка»).

Цей музей, який було відкрито 2013 року на свято Покрови, створено на базі особистих колекцій відомого історика, археолога і дослідника старовини Віктора Векленка. Сьогодні там зберігається близько трьох тисяч зразків основного символу християнства, найстарішим з яких – понад 1500 років.
Проект у Полтаві відбувається за підтримки програми міського голови м. Дніпро Бориса Філатова «Культурна столиця». Експонати дуже різні: православні, греко-католицькі, римо-католицькі; візантійські й києворуські, українські і російські; запорозькі, слобожанські і гуцульські. Найбільше виробів з бронзи, інших мідних сплавів, багато срібних, є також чимало хрестів з дерева, кераміки, скла, кілька кістяних.
В експозиції представлена практично вся наша держава: від Криму до Волині, від Карпат до Донбасу. Вона унаочнює спільну духовну основу України.
Виставка триватиме з 27 липня по 28 жовтня 2018 року.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання