logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

Прес-анонс обласної науково-практичної конференції "80 років у колі друзів"

. Опубліковано у Анонси заходів

Відповідно до плану роботи Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА на 2019 рік та плану роботи Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного заплановано проведення обласної науково-практичної конференції "80 років у колі друзів" (до 80-річчя Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного) для працівників районних, міських бібліотек для дітей, головних бібліотек об’єднаних територіальних громад. Цього року конференція проводиться на базі ПОБД ім. Панаса Мирного в зв’язку з ювілейною датою.

Проводиться конференція в рамках реалізації бібліотечного проекту "Територія бібліотечного успіху", що має на меті створення оптимальної моделі підвищення професійної кваліфікації бібліотекарів області, що працюють з користувачами-дітьми; оперативної трансляції найбільш цікавого і значущого в роботу бібліотек області; навчання навичкам інноваційної творчості в професійній діяльності.
Одним із основних принципів реалізації даного проекту і є саме організація та проведення конференцій, семінарів, практикумів тощо для бібліотечних працівників за інноваційними напрямками розвитку бібліотечної справи та її технологічної модернізації на базах бібліотек області.
Робота конференції триватиме три дні, з 16 по 18 жовтня 2018 року. У програмі конференції: презентація досвіду роботи обласної бібліотеки для дітей; зустрічі з дитячими письменниками Сашком Дерманським, Тетяною Луньовою (Тетяною Горицвіт); видавцем Андрієм Кузьміним, комерційним директором видавництва "Теза"; науковцем, книгознавцем, письменницею Наталією Марченко (Наталією Савчук), кандидатом історичних наук, співробітником Інституту біографічних досліджень НБУВ; засідання за круглим столом "Бібліотека для дітей – нові реалії у правовому просторі"; планування і прогнозування діяльності мережі дитячих бібліотек області на 2019 рік; впровадження в роботу бібліотек інноваційних ідей, придбаних на Міжрегіональному ярмарку "Бібліокре@тив-2018".
Коло питань, що розглядатимуться:
людина в колі читання: про дитяче та біографічне читання, наукові пошуки та фентезійні світи;
дитяча книга, як інструмент становлення особистості дитини-читача;
читаюча дитина – яка вона: її запити та потреби;
бібліотечна послуга, як засіб задоволення потреб громади;
екологічне виховання дітей засобами літератури;
інноваційні підходи та інструментарії в питаннях військово-патріотичного виховання дітей та підлітків;
створення сучасної моделі дитячої бібліотеки;
яким повинен бути сучасний бібліотекар, що працює з користувачем-дитиною;
бібліотечний блог як інструмент правової освіти дітей;
бібліотечне обслуговування дітей в умовах адміністративно-територіального ділення;
законодавство України про бібліотеки і бібліотечну справу.

Довідка
про Полтавську обласну бібліотеку для дітей ім. Панаса Мирного

Засновано бібліотеку у 1938 році. Сьогодні – це найбільша книгозбірня для дітей на Полтавщині.
Основними завданнями діяльності бібліотеки є:
формування та зберігання документального фонду, просування книги та читання до користувача-дитини з використанням традиційних та сучасних нестандартних форм роботи;

удосконалення роботи з національно-патріотичного виховання дітей, відродження національної культури, формування здорового способу життя, підвищення правової самосвідомості, формування інформаційної культури особистості;
роботу з дітьми, які потребують посиленої державної та педагогічної уваги (обдаровані діти, діти-сироти, діти з інвалідністю, діти із сімей внутрішньо переміщених осіб, діти учасників АТО);
здійснення функцій методичного забезпечення роботи бібліотек області з користувачами-дітьми.
З максимальною повнотою формується документальний фонд, який на сьогодні складає близько 104 тисяч примірників.
Бібліотека щорічно обслуговує близько 11,5 тисяч користувачів, які обслуговуються диференційовано, за віковими групами. Книговидача складає близько 226 тис. прим., кількість відвідувань – понад 78 тисяч.
Як організаційно-методичний центр, бібліотека забезпечує підвищення професійної кваліфікації бібліотекарів, трансляцію передового бібліотечного досвіду, навчання інноваційної творчості. Організовуються обласні семінари-практикуми на базі бібліотеки та виїзні на базі районних (міських) бібліотек для дітей.
Проводяться обласні огляди-конкурси кращого передового досвіду, творчі конкурси серед бібліотечних працівників. Бібліотека – постійний учасник Всеукраїнських моніторингів, організатор регіональних соціологічних досліджень. Бере участь в проектах Національної бібліотеки України для дітей та Південноукраїнському міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій "Бібліокре@тив". Є координатором Всеукраїнських дитячих конкурсів «Книгоманія», «Лідер читання», «Творчі канікули» тощо, та організатором щорічних обласних конкурсів для працівників дитячих книгозбірень та користувачів-дітей області.
В бібліотеці розпочато роботу з автоматизації бібліотечних процесів: створено електронний каталог, автоматизовано процес реєстрації користувачів та ведення статистичного обліку.
Бібліотека має веб-сайт, сторінки в соціальних мережах, блоги психолога та юрисконсульта, доступ до мережі Інтернет.
Для організації обслуговування дітей бібліотека використовує як стаціонарні так і позастаціонарні форми: має 4 бібліотечних пункти, виїзні читальні зали за місцем навчання, відпочинку, дозвілля та лікування дітей.
В бібліотеці організовуються різні за змістом та форматом масові заходи з використанням комп’ютерних технологій, елементів театралізації. До послуг користувачів – Дні бібліотеки, Дні сімейного читання, заходи приурочені визначним датам та подіям в житті країни, ювілеям дитячих письменників та літературних творів, літературні свята, ігри-змагання, подорожі, турніри, презентації, зустрічі з письменниками, скайп-зустрічі, майстер-класи. Масовими заходами щороку охоплюється близько 15-20 тис. користувачів.
З метою організації дозвілля, формування пізнавальних інтересів, творчого розвитку дітей в бібліотеці працюють читацькі об'єднання за інтересами. Для найменших користувачів бібліотеки та їх батьків працює недільна Школа раннього розвитку та Академія батьківської мудрості.
Бібліотека проводить значну громадську роботу у співпраці з дитячими, шкільними та позашкільними закладами міста та області, обласними дитячими бібліотеками України, громадськими організаціями, установами, що опікуються дітьми, лікувальними, оздоровчими закладами та установами тощо.

Популярні сторінки

Важливі посилання