logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

Анонс виставки абстрактного живопису «Рондо», присвяченої 130-річчю з дня народження всесвітньо відомої художниці Соні Делоне

. Опубліковано у Анонси заходів

Виставка абстрактного живопису «Рондо», присвячена 130-річчю з дня народження всесвітньо відомої художниці Соні Делоне (1885, м. Градизьк, Полтавщина – 1979, м. Париж) відкриється 16 червня у Київі.
Учасники виставки – митці з Полтави, члени Національної спілки художників України Руслана Анічина, Григорій Волков, Анатолій Лавренко, Галина Рідна. Організатор – галерейний проект «Арт-місія».

«Арт-місія» - галерейний проект мета якого популяризація сучасного українського мистецтва у світі, інтеграції його в міжнародний культурний простір. Кожен захід, організований у рамках проекту, стає помітною культурно-мистецькою подією. Це пленери, виставки, видання каталогів тощо. Так, під час ряду виставок, проведених «Арт-місією», публіка побачила роботи самобутніх художників, які в наш час продовжують традиції українського живопису, вкладаючи в них новий сучасний зміст. А у рамках проекту «Забуті імена» триває робота з повернення імен митців, пов'язаних з Україною, але мало відомих тут, хоча в більшості випадків визнаних у світі.
Виставка «Рондо» об'єднує ці два напрями діяльності учасників «Арт-місії». Вона присвячена Соні Делоне (Сарі Штерн, або Соні Делоне-Терк) – художниці, дизайнеру, яка народилася в містечку Градизьк на Полтавщині, але більшу частину життя провела в Європі, насамперед – у Франції. Вона була однією з найпомітніших представниць стилю арт-деко, кавалером Ордену Почесного Легіону, першою жінкою, персональна виставка якої відбулася в Луврі. У світі її ім'я відоме й знамените, проте в Україні, в тому числі на Полтавщині, про неї та її внесок у сучасне мистецтво знають здебільшого спеціалісти. Привернути увагу до художниці з українським корінням в її ювілейний рік, а також показати, наскільки актуальним залишається в Україні напрямок мистецтва, в якому вона працювала, і вирішили учасники проекту – її земляки.
Чотири полтавські художники представляють на виставці «Рондо» свої абстрактні роботи, близькі за стилем і духом творчості Соні Делоне. Всі учасники виставки – відомі митці, які активно працюють, перебувають у безперестанному розвитку й постійно створюють нові роботи, що стають відкриттям і одкровенням як для фахівців, так і для широкого загалу. Більшість картин, які можна побачити на виставці, створені спеціально для неї й раніше ніде не експонувалися. Хоча роботи об'єднані напрямком абстрактного живопису, кожен художник має свій неповторний стиль, що робить їхні твори унікальними й пізнаваними. Водночас всі разом вони складають гармонійну експозицію, яка не залишить байдужим нікого, хто цінує сучасне українське мистецтво.
Відкриття виставки абстрактного живопису «Рондо» відбудеться о 18-00, 16 червня 2015р., в Галереї «АВС» за адресою: Київ, Андріївський узвіз, 2-б.

Соня Делоне: Жизнь, полная цвета

Популярні сторінки

Важливі посилання