logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Виставка, присвячена всесвітньовідомої художниці Соні Делоне відкриється у Полтаві

. Опубліковано у Анонси заходів

00115

Виставка абстрактного живопису «Рондо», присвячена 130-річчю з дня народження всесвітньо відомої художниці Соні Делоне (1885, м. Градизьк, Полтавщина - 1979, м. Париж).

Учасники виставки - відомі полтавські митці, члени Національної спілки художників України Руслана Анічина, Григорій Волков, Анатолій Лавренко, Галина Рідна. Організатор - Галерея актуального мистецтва «Арт-місія».

«Арт-місія» - галерейний проект, започаткований у Полтаві в січні 2015 року. Його мета - популяризація сучасного українського мистецтва у світі, інтеграція в міжнародний культурний простір. Кожен захід, організований у рамках проекту, стає помітною культурно-мистецькою подією як у нашому місті, так і за його межами, це - пленери, виставки, видання каталогів тощо. Наприкінці жовтня у рамках проекту в Полтаві відкрито нову виставкову залу - Галерею актуального мистецтва «Арт-місія».
Підчас ряду виставок, проведених «Арт-місією», публіка побачила роботи самобутніх художників, які в наш час продовжують традиції українського живопису, вкладаючи в них новий сучасний зміст. А у рамках проекту «Забуті імена» триває робота з повернення імен митців, пов'язаних з Україною, але мало відомих тут, хоча в більшості випадків визнаних у світі.
Виставка «Рондо» об'єднує ці два напрями діяльності учасників «Арт-місії». Вона присвячена Соні Делоне (Сарі Штерн, або Соні Делоне-Терк) - художниці, дизайнеру, яка була однією з найпомітніших представниць стилю арт-деко, кавалером Ордену Почесного Легіону, першою жінкою, персональна виставка якої відбулася в Луврі. Більшу частину життя Соня Делоне провела в Європі, насамперед, - у Франції, але почалося все в Україні. Соня Делоне - наша землячка, адже народилася на Полтавщині у Градизьку 15 листопада 1885 року, і провела тут перші п'ять років свого життя. Ранні дитячі враження значною мірою впливають на все подальше життя кожної людини. Якщо придивитися до робіт художниці, в них можна знайти відбиток того оточення, в якому дівчинка жила в українській глибинці. Тут і сонячні барви теплих полів, і округлі обриси соняшникових голівок, і притаманна українцям потреба прикрашати все навколо себе орнаментами й візерунками. Чи не від нашої вишиванки та рушника веде свій «родовід» її знаменитий текстиль?
Сьогодні ім'я Соні Делоне відоме й знамените в усьому світі, проте, в Україні, в тому числі, на Полтавщині, про неї та її внесок у сучасне мистецтво знають здебільшого спеціалісти. Привернути увагу до художниці з полтавським корінням в її ювілейний рік, а також, показати, наскільки актуальним залишається в Україні напрямок мистецтва, в якому вона працювала, і вирішили учасники проекту її земляки.
Чотири полтавські художники представляють на виставці «Рондо» свої абстрактні роботи, близькі за стилем і духом творчості Соні Делоне. Всі учасники виставки - відомі митці, які активно працюють, перебувають у безперестанному розвитку й постійно створюють нові роботи, що стають відкриттям і одкровенням як для фахівців, так і для широкого загалу. Більшість картин, які можна побачити на виставці, створені спеціально для неї й раніше ніде не експонувалися. Хоча роботи об'єднані напрямком абстрактного живопису, кожен художник має свій неповторний стиль, що робить їхні твори унікальними й пізнаваними. Водночас всі разом вони складають гармонійну експозицію, яка не залишить байдужим нікого, хто цінує сучасне українське мистецтво.
Відкриття виставки абстрактного живопису «Рондо» відбудеться 12 листопада 2015 року, о 16-00, в Галереї актуального мистецтва «Арт-місія» за адресою: м. Полтава, вул. Паризької Комуни, 20/1.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання