logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

Друга наукова конференція присвячена Самійлу Величку

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

IMG 1818

1 березня 2018 року у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулась Друга наукова конференція «Село Жуки — батьківщина літописця Самійла Величка».

 

 

IMG 1918

Організатори: Центр пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури, Департамент культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського та Полтавська районна рада.
У роботі конференції взяли участь відомі історики, краєзнавці, працівники музеїв, учителі загальноосвітніх шкіл Полтавського району, цінителі історії Полтавщини.
За ініціативи Полтавської обласної державної адміністрації та громадськості порушено питання про відзначення на державному рівні знаменної дати в історії українського народу — у 2020 році минає 300 років від часу створення монументального твору української історико-мемуарної прози ХVІІ – ХVІІІ ст. — «Літопису» Самійла Величка. Написання видатної історичної пам’ятки було завершено автором на його батьківщині під Полтавою між 1715 і початком 1720-х рр.
«Літопис» і описані в ньому події, пов’язані з Полтавщиною, мають органічний зв’язок з реальним процесом сучасного державотворення, потребують системних заходів щодо увічнення пам’яті про них. У сучасному українському суспільстві як ніколи актуальною постала саме проблема формування національної пам’яті, пошуки національної ідентичності в глобалізованому світі.
Також у рамках роботи конференції було відкрито виставку присвячену козацькому літописцю Самійлу Величку.

Популярні сторінки

Важливі посилання