Полтавці згадували Олену Байрак

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

IMG 4018

14 березня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбувся вечір пам’яті Олени Байрак. Нагадаємо що її життєвий шлях трагічно обірвався 3 лютого 2018 року.
Корінна полтавка, вона із дитинства захопилася красою довкілля, присвятивши йому в подальшому не тільки знання, а й вірші, пісні, фотовиставки та чисельні книжки, на яких виросло ціле покоління дослідників природи Полтавщини.

Після закінчення в 1975 році Полтавської середньої школи № 2, вона пов'язала себе з природничим факультетом Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Тут вона пройшла шлях від студентки-відмінниці до доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри екології та охорони довкілля, організованої з її ініціативи в 2001 році. Вона створила свою наукову школу, сформувалась як натхненний та високоерудований педагог.
Саме її стараннями, разом з учнями в нашому краї, була вибудована сучасна природно-заповідна мережа, прокладені екостежки, упорядковані дендропарки. Друге дихання вона дала одному з них - Криворудському.
На вечорі були спогади колег і друзів, відбулася презентація книг, ретроспективний огляд попередніх видань, також розпочали збір благодійних внесків на книгу про Олену Байрак.
Багато чеснот та добрих справ на рахунку Олени Миколаївни, їх всіх не перелічити. Вона назавжди увійшла до когорти видатних полтавців!