logo tourism

  • v-tvoyih-obiymah-ciliy-svit
  • на сайт
  • Афіша Петлюра

Відбулася прес-конференція з нагоди 120-ї річниці з дня народження Патріарха Мстислава

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

IMG 7718

12 квітня 2018 року у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації (Прес-центр ОКІА «Новини Полтавщини») відбулась прес-конференція з нагоди 120-річчя з дня народження першого Патріарха Української автокефальної православної церкви Мстислава.
Захід відбувся за участю високопреосвященого Афанасія, архієпископа Харківського і Полтавського УАПЦ, ігумена Антонія (Бондарця), секретаря консисторії, ієрея Олександра Горая, голови відділу місійності та культури консисторії, прес-секретаря консисторії, голови Полтавського міського православного сестринства святої княгині Ольги, Валентини Шемчук.

За радянських часів пропаганда та церковні історики сформували про нього негативну думку, характеризуючи Мстислава, як "петлюрівсько-гестапівського годованця", як "буржуазно-націоналістичного зрадника". Сьогодні його називають духовним лідером нації, однією з найвизначніших постатей двадцятого століття, великим сином України, який усе життя присвятив українському народу та його церкві. Народився Патріарх Мстислав (в миру Степан Скрипник) 10 квітня 1898 року в родині нащадків козацького роду в Полтаві. Наше місто тоді вважали центром культурного життя на Лівобережжі. Сім’я була глибоко релігійною. Його батько - Іван Скрипник походив із козаків Миргородського полку. А мати – Маріанна - була рідною сестрою Симона Петлюри.
18 листопада 1990 року в Соборі святої Софії в Києві відбулася його інтронізація: Мстислав став першим Патріархом УАПЦ. 1992 року саме він передав прапор 3-ї Залізної дивізії Дієвої Армії УНР новоствореній українській армії, який зберігається в музеї Збройних сил України.

У Полтаві зберігся будинок у якому народився і провів своє дитинство майбутній Патріарх. Ця будівля знаходилась на вулиці Карла Лібкнехта і тільки два роки тому ця вулиця отримала назву Патріарха Мстислава. Довгий час ним опікувалося Полтавське міське православне сестринство Святої княгині Ольги та Українська автокефальна православна церква. Історія будівлі багатостраждальна. «Її не один раз підпалювали хотіли знести та побудувати на цьому місті бізнес-центр», - розповів Владика Афанасій, нарешті питання вирішилось, Українська автокефльна православна церква отримала будівлю в оренду і тепер стало можливим провести реконструкцію музею. Також за благодійні кошти на будівлю школи № 3 де раніше була Перша чоловіча гімназія, у якій навчався Патріарх Мстислав, буде встановлено меморіальну дошку, макет якої продемонстрували присутнім на прес-конференції.
Також Владика Афанасій анонсував цілу низку заходів щодо вшанування пам'яті Патріарха. «23 квітня об 11:00 у ПУЕТ відбудеться захід присвячений цій темі. Також подібний захід ми плануємо провести у ПНПУ ім. В.Г. Короленка. 28 квітня у Полтавському краєзнавчому музеї ми проведемо Урочисту академію. Також плануємо провести низку тематичних лекцій у навчальних закладах. Невдовзі у бібліотеці ім. Котляревського відбудеться круглий стіл "Величний син – великого народу”.

Популярні сторінки

Важливі посилання