logo tourism

 • афіша Кочубеївскі скарби.11JPG
 • укргрузфест2019jpg
 • полтава туристична2
 • афіша 26 травня
 • банер
 • ЄВРОПА копия1
 • афіша оста
 • АФИШАТипография
 • афиша 18.05 2019
 • Лесин Гай програмка

У Полтаві відбувся Міжнародний фестиваль поетичних читань Meridian Poltava

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

IMG 14418

8-10 червня 2018 року у Полтаві відбувся Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava  фестиваль-побратим відомого літпроекту і літфестивалю Meridian Czernowitz. За 9 років фестивалю у Чернівцях туди приїхало понад 170 письменників, журналістів, режисерів, перекладачів, колумністів із Німеччини, Австрії, Швеції, Швейцарії, США, Франції, Польщі, Ізраїлю, Росії, Румунії, Нідерландів, Молдови, Сербії, Данії, Білорусі, і, звісно, з України. MERIDIAN POLTAVA – це триденна культурологічна прогулянка Полтавою, Решетилівкою та полем Полтавської битви із зупинками в місцях, які репрезентують регіон для поетичних читань та перформенсів. Загалом –  24 події у 14-ти локаціях. 

IMG 14518

Організатори порівняли Meridian Poltava з культовою подією 1903 року відкриття пам’ятника І. П. Котляревському. Тоді до Полтави теж з’їхалися усі найвідоміші діячі української інтелігенції, урочистості перетворилися на всеукраїнську акцію, в якій взяли участь Олена Пчілка, Леся Українка, Михайло Комаров, Панас Мирний та інші.
Участь у Meridian Poltava взяли представники вищої поетичної ліги зі Швеції, Німеччини та України. Серед поетів – впливові журналісти, професори, а також члени Нобелівського комітету з літератури. Зокрема, Пер Вестберг, Дональд Бустрьом, Агнета Плейель, Езізабет Хьюрт, Мальте Перссон, Інгрід Калленбек, Ева Стакельберг, Томас Йеннефельт (Швеція), Катя Петровська (Німеччина); з українських: Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Ігор Померанцев, Галина Крук, Андрій Любка, Ірина Цілик, Міріам Драгіна та ін.
Перший день фестивалю був виїзним всі охочі мали змогу відвідати екскурсію Решетилівкою та полем Полтавської битви. Завершився перший день фестивалю у редуті Полтавської битви поетичними читаннями за участю Сергія Жадана, Галини Крук, Оксани Забужко. Другий день розпочався офіційним відкриттям фестивалю. Всіх присутніх привітав голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко організатори та учасники фестивалю. Після чого на присутніх чекала насичена програма до якої увійшли: показ фільму Ігоря Помаранцева та Лідії Стародубцевої «Ампутація», презентації дитячого арт-видавництва «Чорні вівці», книжки Каті Петровської «Мабуть Естер» та презентація роману Юрія Андруховича «Коханці юстиції» поетичні читання за участю українських та шведських поетів, літературний вечір Оксани Забужко. Завершився день рок-концертом гурту «Жадан і Собаки».

IMG 14618

Третій день фестивалю розпочався пішохідною екскурсією Полтавою яку провів Артур Ароян. Протягом дня відбувалися поетичні читання. Завершився фестиваль на театральній площі концертом сучасної класичної музики за участю струнного квартету імені Левка Ревуцького. До проведення фестивалю долучилися: Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара, Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського, Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя.
За словами ідейного натхненника фестивалю, президента Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Святослава Померанцева:
«Полтава – це поезія, але поезія-реквієм. Фестиваль – це данина пам’яті жертв Полтавської битви. Він має надати нової конотації слову «Полтава» та відповісти на питання, чим це місто є сьогодні», – зауважує президент.
Захід відбувся за підтримки Полтавської облдержадміністрації та обласної ради, Посольства Швеції в Україні, Open Society Fondation в кооперації з OSIFE.

Популярні сторінки

Важливі посилання