Урочисте посвячення першокурсників в студенти Полтавського музичного училища ім. М.В.Лисенка

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

IMG 18918

1 вересня 2018 року у Полтавському музичному училищі ім. М.В.Лисенка приймали в свою лисенківську родину 65 першокурсників спеціальності «Музичне мистецтво» та 10 – спеціальності «Сценічне мистецтво». До речі, приємно зазначити, що цього року, як власне і в попередні роки, план державного (регіонального) замовлення на підготовку фахівців колектив училища виконав на усі сто відсотків.

Природно, що в такому творчому навчальному закладі, яким є училище, в День знань панувала піднесена й урочиста атмосфера. Всі, хто завітав до Великої зали училища, були приємно вражені дуже красивим новим вбранням сцени, яке придбало училище за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації.
Директор училища, заслужений працівник культури України Микола Миколайович Демченко відкрив урочистості. Почесна гостя урочистостей – директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Валентина Володимирівна Вождаєнко щиро привітала студентів та викладачів з початком нового навчального року, з Днем знань, розповіла про мистецькі заходи, заплановані Департаментом культури і туризму на найближчий час, про роль училища в культурному житті області, звернувши увагу на талановиту молодь, яка навчається в такому престижному навчальному закладі з 115-річною історією.
Директор училища М.М.Демченко також привітав усіх присутніх в залі з початком нового навчального року, розповів про історію училища, кращі його традиції, назвав видатних випускників, представив адміністрацію училища, завідуючих відділами, викладачів, відзначених почесними званнями держави, керівників художніх колективів, познайомив першокурсників з керівниками академічних груп та окреслив плани на майбутнє.
Голова студентського профкому училища Тетяна Олександрівна Томенко тепло поздоровила студентів та викладачів з новим навчальним роком, розповіла про роль студентського профкому в громадському та культурному житті училища. Першокурсниця Мельник Дарина, вітаючи присутніх зі святом, проникливо розповіла про свої враження від училища і подарувала адміністрації троянди. Голова студентської ради Анна Старцева розповіла про діяльність студентського самоврядування та надала поради першокурсникам стосовно навчання та дозвілля.
Потім відбулася церемонія вручення символічного студентського квитка та символічної залікової книжки студентами 4 курсу першокурсникам. Вручити студентські символи було надано кращим студентам – відмінниці навчання, стипендіату міського голови скрипальці Марії Волох та лауреату всеукраїнських конкурсів виконавської майстерності бандуристу Петру Пархоменку. Отримати студентські символи довірили Милані Волох та Віталію Свириду.
Свято завершилося яскравим концертом, в якому прозвучали музичні вітання від першокурсників та студентів старших курсів.
Чудово звучали фортепіанні твори, які виконували першокурсники переможці конкурсів Антон Колодій (С.Рахманінов «Етюд-картина «Ярмарок») та Олександр Олійник (Ф.Шопен «Етюд № 4»). Продовжуючи династію своєї родини (прадідусь, дідусь, батько та сестра – усі випускники нашого училища), Софія Писаренко проспівала «Пісню Цвіркунки» з опери М.Лисенка «Чорноморці» (концертмейстер Тетяна Пащенко), Нікіта Кадесніков блискуче виконав на акордеоні «Скерцо» В.Фоменка, а Віталій Свирид – на домрі твір М.Товпека «Тарантелла» (концертмейстер Ігор Кожухаренко). Чудово виступив «Українську пісню» Оксани Дігтяр дует бандуристок у складі Наталії Волошиної та Дар’ї Полторак.
Справжню майстерність виконання творів продемонстрували старшокурсники. Любов Кісуріна виконала твір В.Косенка «Мрія» (концертмейстер Марина Глазунова), Андрій Панчишко співав Д.Мендела «Тінь твоєї посмішки» (концертмейстер Світлана Сліпко), Ігор Місько артистично виконав на баяні твір В.Власова «Мені подобається цей ритм». Неперевершено виступав квартет саксофоністів на чолі з керівником Єлізаром Пащенком. А на завершення концерту вокальний ансамбль «Веселкова доля» (керівник Вікторія Ємець) виконав a-capella українську народну пісню «В гаю зелененькім».
В урочистостях брав участь духовий оркестр училища (керівник Олександр Романенко).