logo tourism

 • афіша Кочубеївскі скарби.11JPG
 • укргрузфест2019jpg
 • полтава туристична2
 • афіша 26 травня
 • банер
 • афіша оста
 • АФИШАТипография
 • Лесин Гай програмка
 • шар гора1
 • 5 червня М 2

У Полтаві відкрили виставку відомої художниці з Кременчука

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

IMG 19518

18 вересня 2018 року у приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського відбулося відкриття персональної виставки творів художниці, директорки Кременчуцької міської художньої галереї Оксани Бойко «Дорогами Європи».

Відома кременчуцька художниця Оксана Бойко на сьогодні є директором Кременчуцької міської художньої галереї (філія Кременчуцького краєзнавчого музею) та керівником мистецької майстерні «Око». Має почесні звання доктора філософії, магістра мистецтва. Вона володіє не тільки живописними й графічними техніками (олія, акварель, темпера, акрил, пастель, туш і перо, простий олівець), а й декоративно-прикладними (розпис по склу і дереву, декупаж, батик, вітраж і колаж), що дозволяє їй з однаковим успіхом працювати в жанрах: портрет, пейзаж, натюрморт, анімалістичний, міфорелігійний, монументальний та 3D живопис.
Яскрава, творча особистість, Оксана Бойко є автором поетичних і прозових творів, архітектурних, інтер'єрних та ландшафтних проектів, великої кількості книжкових ілюстрацій, серед яких, зокрема, науково-публіцистичні видання, ілюстрована поезія Т. Шевченка, 6 випусків книги «Кременчужанка: жіночі долі» Людмили Обревко та Юлії Жовтецької, поетичні та прозові збірки сучасників. Художниця активно співпрацює з Університетом третього віку в м. Кременчуці, де проводить авторські курси лекцій.
Авторські радіо-і телепередачі, мистецькі акції і поетичні вечори, участь у конкурсах, наукових конференціях в Україні і за кордоном, публікації з історії, психології та педагогіки мистецтва – це далеко не повний перелік творчих справ і починань, якими багата біографія Оксани Бойко.
Про активну виставкову діяльність художниці свідчать її численні персональні виставки в галереях Кременчука, Горішніх Плавнів, Києва, Полтави та за кордоном. Зокрема, у 2002-2003 роках – персональні виставки в м. Ладісполі та Кастельфранко (Італія), у 2003, 2013 – в Мюнхені (Німеччина), у 2012 – в Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Кричевського, у 2016 – участь у міжнародній виставці графіки «Світ очима молоді» (м. Бидгощ, Польша) та в пленерній виставці акварелі і графіки («Studia Art» Ірини Єрмолової, Чехія).
Картини Оксани Бойко зберігаються в музеях і приватних колекціях України, Польщі, Чехії, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Італії, Росії, Індії, Америки, Канади та Японії.
На виставці «Дорогами Європи» підготовленою відділом мистецтв ПОУНБ імені І.П. Котляревського в рамках спільного проекту з Обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи, представлені акварельні роботи самобутньої мисткині. Ведуча заходу : провідний методист Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Людмила Супрунова, куратор заходу завідувач відділу мистецтв Галина Вікторова.
Під час відкриття своїми враженнями про художницю та виставку поділилися: мистецтвознавець, член міжнародної Асоціації арт-критиків, Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений працівник культури України Віталій Ханко; науковий співробітник Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка Наталія Дмитренко, завідувач відділу мистецтв ПОУНБ імені І.П. Котляревського Галина Вікторова; заслужений діяч мистецтв України, Голова правління Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко; заступник директора Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Олена Бєлакова; член творчого об'єднання «Художник» Леонід Колєсніков; поет Микола Максимов.
Музичні привітання усім присутнім подарували: лауреат Всеукраїнських конкурсів Валерія Шаплика (флейта); дипломант Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Журавлиний ключ» Людмила Костенко (вокал); концертмейстер Лариса Філіпська.
Виставка творів Оксани Бойко діятиме упродовж місяця.

Популярні сторінки

Важливі посилання