logo tourism

  • 1 snigova
  • 1 gruden 18
  • макет афіші 60 років більськ
  • макет конфер більськ фен

Популяризація української культури в Італії

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

DSC 8675

З метою популяризації культури різних жанрів серед української діаспори, італійського населення та іноземних громад, актори Полтавського театру імені М. Гоголя вирушили до Італії.
Очолив делегацію заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Білокінь Микола Іванович. До складу полтавської делегації увійшли — народний артист України Василь Голуб, заслужена артистка України Маргарита Томм і тріо «Стрибожі внуці» (Аліна Зінченко, Аліна Жмурко і Людмила Квашук). Супроводжували та підтримували полтавських акторів директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Вождаєнко Валентина Володимирівна та директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Пилипенко Вікторія Миколаївна.

 

DSC 8604

Творчою зупинкою для учасників фестивалю стало місто Венеція, в якому відбулась фотосесія в українських костюмах для календаря області на 2019 рік. 30 вересня у місті Падуя проходив Фестиваль української культури «UKRO 2018», в рамках якого наші полтавські таланти продемонстрували усю красу української пісні. Неймовірне, зворушливе декламування віршів Тараса Шевченка корифеєм Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя народним артистом України Василем Голубом не залишило байдужим жодного відвідувача фестивалю.
В рамках заходів були представлені основні бренди нематеріальної культурної спадщини Полтавщини, номінанти для занесення до Списку ЮНЕСКО - вишивка «білим по білому», Опішнянське гончарство та рослинне килимарство. Заслужений майстер народної творчості України з художнього килимарства Євген Пілюгін представив для огляду власні гобелени, провів майстер класи для дітлахів.
З метою подальшої плідної співпраці та обміну досвідом у сфері охорони культурної спадщини та розвитку музейної справи відбулися зустрічі з директором музею меліорації та Директором Департаменту культури м. Сан-Доне-ді-П’яве. Проведені робочі та зустріч з представниками керівництва міста та Посольства.
Представники Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації презентували на італійській землі туристичний потенціал Полтавщини. Запрошували відвідати фестивалі, музеї Полтавської області, доторкнутися до історії краю, яка надала світові відомі імена – М.В. Гоголя, Г.С. Сковороди, І.П. Котляревського.

DSC 8373

Привізши до Італії часточку батьківщини, української культури, ми переконалися, що такі заходи мають бути. Лише так українці за кордоном відчувають необхідну їм підтримку, усвідомлюють, що вони не самотні. Ми міцна нація, яку не зламає ні відстань, ні моральний гніт. Сподіваємося, що Полтавській делегації вдалося вселити віру й надію на краще майбутнє нашим землякам,.

Популярні сторінки

Важливі посилання