logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

У Полтаві відзначили Міжнародний день толерантності.

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

IMG 21518

15 листопада 2018 року у приміщенні філії ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна  дирекція «ЛТАВА» відбувся круглий стіл  представників Полтавської обласної державної адміністрації з представниками громадських організацій нацменшин – вірменами, азербайджанцями, ромської національності, які проживають на території регіону з нагоди Міжнародного дня толерантності.

Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, статі, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Участь у круглому столі взяли заступник голови Полтавської Обласної державної адміністрації Микола Білокінь, директор Департаменту культури і туризму Валентина Вождаєнко, директор Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю  Вікторія Пилипенко. На робочій нараді  обговорили низку питань, зокрема, стан міжнаціональних відносин в області та відновлення діяльності Ради керівників громадських організацій національних меншин в Полтавській області.

Загалом, на Полтавщині, зареєстровано близько 20 громадських організацій національних меншин. 

В рамках заходу представники нацменшин демонстрували елементи своєї культури – традиційні для кожної окремої громади книги, посуд, картини, традиційні ласощі.

По закінченню на всіх гостей очікувала міжнаціональна концертна програма. Серед учасників концерту артисти Полтавської обласної філармонії Ігор Година та Лариса Борисенко, заслужена артистка України Тетяна Садохіна,  лауреат всеукраїнських конкурсів Людмила Супрунова. Також у концерті взяли участь вірменська община й її представники танцювальний колектив «Урарту» та співачка Аніка, болгарська громадська організація «Кан Кубрат» й соліст Микола Яременко, єврейській общинний театр «А ідіше мазл» імені В’ячеслава Бурлаки, чеченський ансамбль «Кавікаус»ю та багато інших.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання