logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

У театрі відзначили День пам’яті преподобного Паїсія Величковського

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

 У Полтаві відзначили День пам’яті преподобного Паїсія Величковського. Вшановують відомого земляка, який за своє подвижництво й відродження духовної чернечої традиції був канонізований православною церквою, традиційно 28 листопада. Його, до слова, вважають духовним покровителем Полтави.

Вшосте з нагоди Дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського до обласного центру приїхав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Він очолив Божественну літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі міста, а потім взяв участь в урочистій академії. Її організували в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя. Традиційно в межах заходу патріарх Філарет вручив премії імені Паїсія Величковського. Цьогоріч відзнаки одержали:

в номінації «Громадська діяльність» – директор Духовно-культурного центру імені преподобного Паїсія Величковського при Свято-Успенському кафедральному соборі, історик, краєзнавець, дослідник фалеристики, геральдики, мистецтва Полтавщини Сергій Козлов та підприємець-меценат, будівничий церкви святителя Луки Кримського у селищі Диканька Юрій Худяк;

в номінації «Мистецтво» – старший викладач кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ імені В.Г. Короленка, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України Олександр Бабенко;

в номінації «Наука» – декан факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор Валентина Титаренко;

в номінації «Література» – член Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України, поет, прозаїк Лідія Віценя.

Участь в урочистій академії взяв голова облдержадміністрації Валерій Головко. Він подякував патріарху Філарету за його діяльність щодо зміцнення й розбудови Української православної церкви, об’єднання церков в Українську єдину помісну православну церкву й надання Вселенським Патріархатом Томосу для неї. Вручив йому Почесну грамоту Полтавської облдержадміністрації за вагомий особистий внесок у справу відродження Української православної церкви, зміцнення духовності та утвердження українського православ’я на Полтавщині.

Патріаршу грамоту патріарх Філарет вручив директору Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентині Вождаєнко.

Після завершення офіційної частини урочистої академії у театрі виступила Національна заслужена капела бандуристів імені Г.І. Майбороди, яка у 2018-му відзначила 100-річчя від дня заснування.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання