logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Збереження унікальних будівель

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

IMG 24018

З метою збереження унікальних будівель, потенційних об’єктів для занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, створена комісія, до складу якої увійшли представники Департаменту культури і туризму, Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації.

Комісією спільно з представниками виконавчого комітету Глобинської міської ради, Пирогівського старостинського округу 6 грудня 2018 року проведено виїзна нарада, обстежено будівлю Пирогівської загальноосвітньої школи. Унікальне приміщення було зведене в стилі пізнього класицизму в 1903 році, який архітектори вважають еталоном простоти, гармонії, строгості, монументальності й логічної ясності. У 1913 році тут було презентовано високого рівня для сільської місцевості навчальний заклад – вище початкове училище, яке орієнтовно відповідає сучасному статусу неповної середньої школи – дев'ятирічки. Збудовано приміщення в формі літери "Ш"  пропорційно до будівлі подовженим широким середнім виступом, зі стриманим геометрично-чітким оздобленням, із дрібними рельєфами, розташованими у визначеній послідовності, які підкреслювали симетричність будівлі і дотепер надають їй монументальності, училище постало не лише архітектурною окрасою населеного пункту, а й центром освіченості, культури, візитною карткою Пирогівської волості.

За результатами виїзної наради, було надано рекомендації стосовно виготовлення облікової документації на будівлю школи для подальшого занесення її як пам’ятки культурної спадщини до Державного Реєстру нерухомих пам’яток України.

Багата своєю історією Глобинщина подарувала світові імена видатних людей – геніальних композиторів Георгія та Платона Майбород,  композитора і поета Олександра Івановича Білаша, Полтавську Чураївну Раїсу Опанасівну Кириченко та ін. Полтавщина пишається своєю минувшиною та видатним земляками. Завданням кожного з нас сьогодні є збереження духовного та історичного надбання, популяризація знань про культурну спадщину, історію рідного краю в інтересах нинішнього і майбутнього поколінь. 

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання