logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

У Полтаві обговорили долю проекту «Шкіл Лохвицького земства»

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

000004

18 січня 2019 року у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбулась робоча нарада з питання туристичної промоції земських шкіл авторства архітектора Опанаса Сластіона. Нарада відбулася за участю голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка, директора Департаменту культури і туризму Валентини Вождаєнко, засновниці проекту «Школи Лохвицького земства» Ольги Герасим’юк, головного архітектора проектів ТОВ «Майстерня архітектора І. Бикова» Івана Бикова та представників районів в яких знаходяться ці унікальні пам’ятки архітектури.

На території чотирьох районів області знаходяться будівлі, збудовані у 1901-1916-х роках за проектом архітектора Опанаса Сластіона в унікальному стилі Український архітектурний модерн. Розташування земських шкіл:11 шкіл і будинок лікаря Чорнухинський район, 24 школи Лохвицький район, 2 Пирятинський, 2 Лубенський.

 

« Це найбільший єдиний комплекс пам’яток Українського архітектурного модерну, який зберігся не тільки в Україні, а й за іі межами. В межах Полтавської області ми маємо 50 шкіл, 1 будинок земського лікаря, із них майже 20 не використовується, приблизно 15 шкіл в стані руїн. 35 шкіл на разі мають охоронний статус»,- зазначив головний архітектор проекту «Школи Лохвицького земства» Іван Биков.

 

«У цьому проекті завтрашній день»,- наголосила Ольга Герасимюк «Такого скупчення шедеврів архітектурного модерну немає ніде. Вже 38 шкіл стали пам’ятками. Ми розпочали це три роки тому і вже час перейти до практичної реалізації наших мрій. Полтавська область зайнялась як ніхто цією темою, ніхто з областей немає стільки зроблених облікових об’єктів». Також Ольга Герасим’юк анонсувала зібрання Полтавського земляцтво «Полтавське земляцтво до якого увійдуть потужні земляки, потужні вихідці з Полтавщини, які будуть лобіювати інтереси Полтавської області, які будуть вкладатися всіма своїми ресурсами, для того щоб ми славу нашого регіону поставили на належне місце».

У своєму виступі голова Полтавської обласної державної адміністрації зазначив «Ми повинні зрозуміти по якій землі ми ходимо, перевернути свідомість наших полтавців. Тема історичної спадщини після безпеки країни на другому місці. Полтавщина виділяє великі гроші на відтворення культурно- історичної спадщини».

 

Про формування туристичного маршруту методику та практичний досвід розповіла кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту Полтавського університету економіки і торгівлі Яніни Барибіна.

За словами Валентини Вождаєнко, директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА, за результатами наради райдержадміністраціям будуть надіслані протокольні доручення з термінами виконання, зокрема, надати інформацію щодо генеральних планів сіл, державних актів на землі та визначення, в якій власності знаходяться школи. Ця інформація потрібна для виготовлення проектно-кошторисної документації, виділення коштів на сесії обласної ради, консервації деяких об’єктів з метою подальшого створення туристичного маршруту.

Метою створення саме такого нового туристичного маршруту є популяризація, збереження та ефективне практичне використання цих унікальних будівель.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання