logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

У Полтаві відзначили День Соборності України

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

000006

22 січня 2019 року у Полтаві, біля пам’ятника Тарасові Шевченку, відбулося народне віче з нагоди 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки  та Дня Соборності України «В Єдності наша Сила». День Соборності України відзначається 22 січня. Саме цього дня у 1919 році наша держава возз’єднала свої території — Актом Злуки. Українська Народна Республіка об’єдналась із Західноукраїнською Народною Республікою у єдину Україну. Державним свято стало у 1999 році.

На урочистості завітали сотні полтавців, серед яких, представники духовенства, громадськості, обласної та міської влади, студентська молодь. Разом із представника провідних християнських конфесій всі присутні помолилися за Україну, вшанували хвилиною мовчання  пам’ять полеглих борців за незалежність нашої держави та спільно з Заслуженим ансамблем пісні і танцю «Лтава» імені В. Міщенка та студентами Полтавського музичного училища імені  М. В. Лисенка виконали  «Молитву за Україну». Також до всіх присутніх звернулися голова Полтавського регіонального відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка Микола Кульчинський та головний отаман Українського козацтва Полтавської області Володимир Зайцев.

Після чого учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Також цього дня у Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського презентували виставку присвячена 100-річчю Державного Герба України.  Експонати надав Український інститут національної пам’яті.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання