logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

У Полтаві відбувся V-й Всеукраїнський (Х V Всекримський) фестиваль-конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!».

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

000031

2 березня 2019 року у приміщенні Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся Регіональний етап ювілейного V-го Всеукраїнського (Х V Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці та нагородження переможців Регіонального змагання в  номінаціях «твір», «науково-пошукова робота», «аудіовізуальний твір», «малюнок». Цього ж дня відбулося й відкрите  учнівсько-студентське змагання з декламування, інсценувань, малюнку та вокалу.  Паралельно журі Конкурсу переглядало та оцінювало  роботи (а їх понад чотирьох тисяч!), що надійшли з 24 областей України, Криму, Італії, Молдови, Грузії, Норвегії та Росії.

Урочисте відкриття вже Міжнародного фестивалю – конкурсу розпочалося з перегляду щойно випущеного тизера до майбутнього фільму про геніальну українську поетесу Лесю Українку, який знімає грузинський кінорежисер Нана Джанелідзе.

Народився конкурс, присвячений Лесі Укарїнці у 2004-му році в Автономній республіці Крим завдяки відомій українській громадській діячці та меценату, члену  Канадського товариства приятелів України  п. Марії Фішер – Слиж. 10 років поспіль кримська молодь змагалася у конкурсних номінаціях.

У квітні 2015 року Конкурс «Змагаймось за нове життя!» відродився на теренах Полтавщини, де спочатку виявили особисте бажання позмагатися біля 200 учасників. Новаціями  конкурсу стали проведення змагання ще за однією номінацією – «Вокал», проведення конкурсних змагань в онлайн режимі (зв'язок був з Києвом, Львівською та Луганською обл.) та поїздка переможців до Гадяцького музею родини Драгоманових. Конкурс підтримали Полтавська обласна державна адміністрація, Управління у справах сім’ї молоді та спорту Полтавської ОДА, Полтавська міська рада, Виконавчий комітет Полтавської міської ради, народний депутат України Юрій Бублик та інші небайдужі люди.

Учасників та гостей Полтавського регіонального дійства  вітали поважні гості: Нестуля Олексій Олексійович – ректор ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Бурбак Олексій Юрійович - співорганізатор конкурсу (Чернівці). Серед виступаючих, хто підтримав прагнення молоді до якнайглибшого вивчення спадщини великої української поетеси Лесі Українки та сердечно привітав юні обдарування з початком очних змагань були Щекун Андрій Степанович – генеральний директор ДП "Національне газетно-журнальне видавництво" Міністерства культури України (Київ), Ковальський Анатолій Йосипович - екс-міністр лісового господарства АРК, фотохудожник, істореограф конкурсу «Змагаймось за нове життя!» (Львів), Глазов Олександр Миколайович – депутат Полтавської міської ради, Йосипенко Оксана Миколаївна – режисер, сценарист, ведуча департаменту культури і туризму Полтавської ОДА, Бабенко Олена Миколаївна - начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому, Тарганова Ганна Никифорівна – заступник голови Полтавської обласної ради профспілок. Організаторам та найактивнішим учасникам, що здобували перемогу кілька років поспіль, їх наставникам від імені Федерації профспілок України та Інституту модернізації освіти МОН України були вручені Подяки.

Організаторами  Фестивалю-конкурсу традиційно стали громадська організація «Культурно-просвітницьке Товариство «Джерело», Центр сучасного мистецтва «Галерея на Штейнбарга» та Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я майбутнього», за партнерського сприяння Полтавської міської організації творчої молоді «Коло Тебе» та участі й підтримки Міністерства освіти і науки України, Федерації професійних спілок України, Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської міської ради, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської міської ради, Управління освіти Полтавської міської ради, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ), Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського, ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» (м. Київ), Гадяцького історико-краєзнавчого музею, волонтерського загону «Єдність» ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія», громадського руху «Студреспубліка», ПрАТ «Гравітон», спілки письменників Полтавщини, Щербанівської сільської ради інших державних і громадських організацій та звичайних громадян, небайдужих до виховання підростаючого покоління. Багатолітнім головою організаційного комітету та натхненником Конкурсу є заслужений вчитель України Тетяна Захарова.

Цього року на Регіональний (Полтавський) етап змагання зареєструвалося понад півтори тисячі учасників з майже всіх районів та містечок Полтавщини. Особливо активними були учні та студенти Полтави й Полтавського району, Кобеляцького, Решетилівського, Шишацького, Великобагачанського, Лубенського районів, міст Гадяча, Миргорода, Гребінки. Тільки в очній частині в Полтаві одночасно змагалися 528 конкурсантів. Були відзначені Дипломами 1 ступеня - 51 переможець, відповідно 2 ступеня - 76, 3 ступеня - 68 і Подяками відзначені 50 найкращих! Роботи учасників змагання оцінювало професійне журі, до складу якого увійшли відомі письменники, поети, художники, журналісти, актори, науковці, громадські діячі Полтавщини та України. Кожен конкурсант отримав сертифікат учасника та цікаву книгу, а переможці, окрім дипломів і книг, наступного дня були нагороджені ще й поїздкою до  Гадяцького історико-краєзнавчого музею, де ознайомилися з історією роду Драгоманових, побували на місці будинку, де проживала родина, і де неодноразово бувала Леся.

За результатами відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу «Змагаймось за нове життя!»  окремі переможці будуть запрошені на 6 квітня 2019 року до Чернівців для участі у гала-концерті та нагородженні.

Ознайомитися з повним списком переможців можна за посиланням http://www.konkurs-lesya.com.ua/

Популярні сторінки

Важливі посилання