logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

У Полтаві відкрили виставку «Слово Гоголя Дивне…» та презентували фільм «Земля Гоголя»

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

000064

2 березня 2019 року у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського до 210-ї річниці з дня народження відбулося відкриття виставки «Слово Гоголя дивне…». Матеріали для виставки подані з фондів музею та Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя. Світлини, костюми акторів та інші експонати дадуть уявлення відвідувачам про втілення творів письменника на сцені театру, допоможуть краще зрозуміти глибину творчості генія.

Колектив театру має в своєму репертуар постановки не одного твору М. В. Гоголя, зокрема, «Ревізор», «Сорочинський ярмарок», «Тарас Бульба», «Ніч перед Різдвом». У 2018 році театр презентував нову постановку повісті «Страшна помста». Неодноразово театр звертався до фантасмагоричного «Вія». У 2010 році глядачі познайомилися з виставою «Шинель». В експозиції представлені авторські роботи народних майстрів Полтавщини за мотивами творів Миколи Гоголя з фондів Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського: Р. Чабаненко, О. Селюченко, М. Пошивайла, М. Китриша, В. Білика. Родзинкою  виставки стали речі, дотичні до родини Гоголів - Яновських: камея «Луна», чорнильниця, а головне-посмертний перстень письменника з пасмом його волосся.

Доказом безсмертності творів нашого земляка на сцені полтавського театру є проведення фестивалю «В гостях у Гоголя» у якому беруть участь театри зі всієї України. Цього року на сцені покажуть «Шинель», «Ніч перед Різдвом», «Сорочинський ярмарок».

Також під час відкриття виставки відбулася презентація фільму «Земля Гоголя».Ініціаторами цього проекту виступили заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь та директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко. Над фільмом працювали: автор сценарію Анатолій Мішин, режисер-постановник Дмитро Старіков, оператор-постановник Максим Старіков, звукорежиссер Леонід Сорокін, відеомонтаж Максим Старіков, редактор і продюсер Наталія Іванченко.

Музичним подарунком для всіх присутніх став виступ ансамблю бандуристів «Любава» Полтавського музичного училища імені М. В. Лисенка та народного артиста України Юрія Кричевського.

Популярні сторінки

Важливі посилання