logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

До Полтави з концертом завітав гурт «Хорея Козацька»

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

000010

22 травня 2019 року у приміщенні Полтавського музичного училища імені М. В. Лисенка відбувся концерт «Хорея Козацька» ( М. Київ) з презентацією музичного альбому «Пісні Української революції». Захід приурочили до 140-річчя з дня народження Симона Петлюри. «Пісні Української революції» – це спільний проект Українського інституту національної пам’яті та гурту «Хорея Козацька», присвячений 100-річчю Української революції. Над аудіо-альбомом музиканти працювали майже рік. Авторами більшості пісень, що увійшли до альбому, є класики української літератури, такі як Олександр Олесь, Грицько Чупринка, Микола Вороний, Христя Алчевська та ін. Композитори – Кирило Стеценко, Микола Леонтович, Олександр Кошиць, Яків Степовий, Павло Синиця, Костянтин Богуславський, Левко Ревуцький.

«Пісні Української революції – щирі артефакти доби 1917-1921 років. Це не фейки, не вигадки, не мрії про минуле, а твори, які були актуальними, надихали в той час, відображають ту епоху й допомагають нам її зрозуміти. Це твори композиторів Кирила Стеценка, Якова Степового, Миколи Леонтовича, на слова Олександра Олеся, Миколи Вороного, Спиридона Черкасенка, Христі Алчевської» – розповів лідер гурту «Хорея Козацька», кобзар, лірник, бандурист, народний артист України Тарас Компаніченко.

Також під час концерту гурт виконав дві пісні безпосередньо пов’язані з Симоном Петлюрою. Одна на слова й музику Василя Ємця, друга на слова Олександра Олеся й музику Кирила Стеценка. В концерті пролунав варіант гімну «Ще не вмерла Україна» на народну мелодію, який співали на Лівобережжі аж до Кубані.

Цікаві факти про постать Симона Петлюри розповіла старший науковий співробітник відділу науково-дослідно-експозиційного відділу новітньої історії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Наталія Кузьменко.

Організаторами заходу стали Український інститут національної пам’яті та Полтавська обласна державна адміністрація. За інформаційної підтримки Полтавського товариства «ПРОСВІТА» імені Тараса Шевченка.

Популярні сторінки

Важливі посилання