logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

У Полтаві відбувся другий поетичний фестиваль Meridian Poltava

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

000020

7-9 червня 2019 року у Полтаві відбувся другий Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava. За словами директора фестивалю Олександра Ткаченка, в межах дійства відбулися 24 заходи у 14 різних локаціях, вхід на які – вільний. До участі у фестивалі запросили більше 30 відомих поетів, письменників, акторів і журналістів з України та Швеції. Цьогоріч у фестивалі беруть участь 6 шведських діячів.

 Перший день фестивалю був виїзним всі охочі мали змогу відвідати екскурсію та заходи у Решетилівці. Ввечері у Полтавському міському Будинку культури відбулося офіційне відкриття. Привітати полтавців,  гостей та учасників фестивалю з відкриттям завітали президент Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Святослав Померанцев, письменниця Катерина Калитко,  директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко та голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, який  на початку свого виступу звернувся до присутніх у залі вшанувати хвилиною мовчання пам’ять загиблого 7 червня на Світлодарській дузі бійця спецпідрозділу «Азов» полтавця Дмитра Пругла. Після офіційного відкриття Meridian Poltava відбувся творчий вечір української акторки театру та кіно Ади Роговцевої у якому взяли участь іі донька, акторка й режисер Катерина Степанкова і актор театру Володимир Маляренко.

Другого дня всі охочі мали змогу відвідати екскурсію музеєм «Поле Полтавської битви» та поетичні читання за участі Катерина Калитко (Україна), Ґуннар Гардінґ (Швеція), Лассе Сьодерберґ (Швеція), модераторка – Євгенія Лопата (Україна).

Також цього дня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського відбулася презентація книги Олександра Бойченка «Країна за Збручем» та поетичні читання: Україна та Швеція за участі Сергія Осоки (Україна), Ларша Пальма (Швеція). Ввечері всі охочі мали змогу відвідати творчі вечори Юрія Іздрика та Івана Малковича. По завершенню на театральній площі відбувся камерний концерт-присвята Вікторії Польової «Готланд. Послання острову».

Третій день розпочався з пішохідної екскурсії Полтавою, яку провели Артур Ароян та Олеся Ачкасова. Протягом дня відбулися поетичні читання у приміщенні  Полтавського національного педагогічного університету імені В. Короленка, художньому музеї імені М. Ярошенка, Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Також у цьому році з’явилася нова локація Біла альтанка на якій відбулася зустріч із Серігєм Жаданом (Україна) та Ґуннар Гардінґ (Швеція), Завершився фестиваль на театральній площі концертом гурту «Лінія Маннергейма».

Фестиваль відбувся за підтримки Полтавської Обласної державної адміністрації та Полтавської обласної ради, Посольства Швеції в Україні, Open Society Fondation в кооперації з OSIFE.

                                     

Популярні сторінки

Важливі посилання