logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

У Полтаві говорили про Стратегію розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

000023

24 червня 2019 року у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбулася апаратна  нарада за участі тимчасово виконуючого обов'язки голови Полтавської ОДА Євгена Пругла, заступник голови обласної державної адміністрації Миколи Білоконя та голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького. На початку наради з нагоди Дня державної служби України почесними грамотами та подяками нагородили кращих представників галузі.

В рамках роботи засідання розглянули питання «Про реалізацію в області Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України». На сьогодні  області налічується 779 публічних бібліотек, документний фонд  яких налічує 9777,1 тис. примірників. Зокрема, книг – 8897 тис., періодичних видань – 860,5 тис., аудіовізуальних видань – понад 18,1 тис. екземплярів та електронних видань – 1,5 тис.

Про реалізацію Стратегії повідомила директор департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко, яка зазначила: «Із початку реалізації Стратегії на розвиток бібліотек з обласного бюджету виділено 8405,9 тис. грн. Зокрема, на придбання літератури та періодичних видань – 4278,5 тис. грн, комп’ютерної техніки – 514,6 тис. грн У 2019 році обласними бібліотеками придбано літератури на суму 227,9 тис. грн при плані 482 тис. грн й передплачено періодичних видань на суму 231,3 тис. грн при плані 802 тис. грн.». Валентина Вождаєнко розповіла, що книгозбірні області поступово переходять на новітні інформаційні технології та нові форми роботи, зокрема, тренінги ,навчальні програми, заняття клубів по інтересам з використання інтернет-ресурсів тощо. Говорили й про проблемні питання щодо стану бібліотек в області, актуальними питаннями лишаються комп’ютеризація відповідних закладів й забезпечення працівниками із фаховою освітою.

Також про реалізацію Стратегії розвитку бібліотечної справи та про нагальні проблеми розповіла директор полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського Тетяна Зеленська: «На селі бібліотека це єдиний загальнодоступний, безкоштовний заклад, де людина може отримати інформацію, поспілкуватися може використати інформаційну базу бібліотеки. Нині сільські бібліотеки не є такими центрами інформації, якими вони можуть і повинні бути. Органи місцевої влади і самоврядування не завжди розуміють, що бібліотека – це їхні помічники у вирішенні низки питань. Наприклад, бібліотеки мають використовуватися як пункти надання електронних послуг».  Зараз бібліотека це центри спілкування громади і центри інформації.

 

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання