logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

На батьківщині Миколи Гоголя відбулося святкування Івана Купала

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

66039891 1404405509716480 1864950391347609600 n

У с. Гоголеве Шишацького району відбулося обласне свято «Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя». Ворожіння, плетіння вінків, стрибки через вогнище – традиції ці хоч і язичницькі, але вони збереглись до нашого часу. Сотні місцевих жителів та гостей з Полтавщини, Київщини та інших міст зібралися на гоголівській землі, щоб провести наймагічнішу ніч року.

Організували дійство фахівці Департаменту культури і туризму облдержадміністрації.

«У ніч на 7 липня люди відзначають старовинне свято Івана Купала. Водять хороводи, співають купальські пісні й стрибають через багаття. Ми з вами зібралися у містичному місці, на землі Миколи Васильовича Гоголя. Всі очікують купальського вечора, особливо дівчата, щоб пустити на воду свої купальські вінки та знайти кохання. А ще, кажуть, цієї ночі цвіте папороть. І я бажаю вам цієї купальської ночі тільки позитиву», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь.

«Ми горді, що Микола Гоголь наш, український письменник. Неповторна ця купальська ніч на гоголівській землі. Тож насолоджуйтеся святом. Миру всім добра та злагоди», – сказала директорка Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко.

Частували гостей запашними свіжозвареними стравами, зокрема фірмовим кулішем із поросячим хвостом та випічкою. Працювала «Пасіка рудого Панька» й виставка народних умільців Полтавщини.

Не забули і про дітлахів, для них облаштували ігрову зону, проводили цікаві конкурси та інші розваги.

У програмі купальських гулянь – театралізована концертна програма за участі артистів обласного театру імені М. В. Гоголя.

Під час святкування провели різні майстер-класи, вчили плести віночки й ліпити горщики.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання