logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • афіша БАРВИ

У Полтаві завершився дводенний фестиваль духовної музики «Небесні перевесла» на ознаку пам'яті Українських Героїв

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

Image00001

11 – 12 жовтня в Полтаві тривав II Відкритий регіональний фестиваль духовної музики «Небесні перевесла». Зініційований управлінням культури облдержадміністрації, Харківсько-Полтавською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, обласними центром народної творчості й культурно-освітньої роботи та методичним кабінетом навчальних закладів мистецтва й культури фестиваль «Небесні перевесла» відбувся з благословіння Преосвященного Владики Афанасія та за підтримки народного депутата України Юрія Бублика.

Наше рідне місто було відкритим і привітним до гостей Полтави – їх запросили до Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського ознайомитися зі славною історією та нинішнім днем нашого краю.
Учасників заключного концерту фестивалю «Небесні перевесла» щиро зустріли в Полтавському музичному училищі імені М. В. Лисенка. Працівники обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського представили виставку музичної літератури й компакт-дисків, а також періодичного видання «Регентська справа». Музикантів і гостей мистецького форуму привітав начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій. Фестиваль провели в переддень Покрови Пресвятої Богородиці на ознаку пам'яті Небесних Лицарів Майдану та українських захисників, полеглих за рідну землю на східних кордонах у боях із російським агресором. «Герої Небесної Сотні та загиблі на сході України в боротьбі з російськими окупантами проявили неймовірну висоту людської гідності перед Богом, перед людьми і перед самими собою» – звернулася до учасників і гостей фестивалю ведуча концерту, заслужений працівник культури України Валентина Шемчук.

Image00002Image00003Image00004Image00005Image00006Image00007Image00008Image00009

Духовні пісні по-особливому натхненно виконували полтавці та гості з Києва й Харкова: і наймолодші солісти – учні мистецьких шкіл, і визнані співаки – хористи заслуженого ансамблю пісні і танцю України «Лтава» імені В. Міщенка, народний вокальний ансамбль «Тисяча років музики», доктор біологічних наук, професор Олена Байрак, художній керівник єпархіального хору, протодиякон Олександр Горай, хори Харківсько-Полтавської єпархії та парафії священномущеника Кіпріана УАПЦ, вокальні ансамблі Великобагачанської, Зіньківської, Козельщинської, Комсомольської, Червонозаводської дитячих музичних шкіл, Полтавської міської школи мистецтв «Малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко», дитячий хор «Сузір'я» і вокальний ансамбль «Фантазія» Київської дитячої музичної школи № 33. Цього разу, ювілейного року Великого Кобзаря Тараса Шевченка, учасники фестивалю виконували й твори, написані на поезії Українського Національного Пророка. Співаки, музиканти й майстри слова отримали дипломи та подяки за високий професіоналізм і збагачення духовної скарбниці українського народу.Усіх об'єднали в прагненні любові й спокою виконані зведеним хором учасників Гімн фестивалю Тетяни Майданович та «Молитва за Україну».


ВАЛЕНТИНА ШЕМЧУК,
член Національної спілки журналістів України

Популярні сторінки

Важливі посилання