logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Обласний огляд народної творчості «Квітуй, прекрасна батьківська земля!» проведено у двадцяти п’яти районах та чотирьох містах Полтавщини

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

Протягом лютого-листопада 2013 року проведено огляд обласний огляд народної творчості «Квітуй, прекрасна батьківська земля!». Слід відзначити високий рівень організаційної та творчої роботи з підготовки та проведення заходів огляду структурних підрозділів з питань культури райдержадміністрацій та міськвиконкомів, що сприяло активізації діяльності закладів культури по розвитку та популяризації жанрів аматорського мистецтва і стало значною культурною подією року, яка була покликана мобілізувати колективи в ході підготовки до Всеукраїнського фестивалю народної творчості в рік святкування 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

На сценах районних, міських будинків, палаців культури, центрів культури і дозвілля, районних методичних центрів виступили 633 колективи (з них 167 «народних», 48 «зразкових»), 269 окремих виконавців, 7050 учасників, що представляли 34 районних, міських, галузевих, 207 сільських будинків культури, 60 сільських клубів, 55 навчальних закладів, підприємств та організацій.

Активну участь в оглядах взяли 150 дитячих колективів, 39 окремих виконавців, 2563 учасники. Найбільшу кількість юних виконавців представили Палаци культури м. Кременчука, які показали в своїх програмах близько 30 колективів, 900 учасників.

Як показав статистичний аналіз, найбільш поширеним на Полтавщині є вокально-хоровий жанр. В концертних програмах міст та районів виступили 64 народних, академічних хорів, ансамблів пісні і танцю, 166 вокальних, 55 фольклорних ансамблів, 123 дуети, тріо, квартети, 224 солісти. Серед 97 музичних колективів – 13 – духові оркестри, 84 оркестри, ансамблі народних інструментів, ансамблі народної пісні і музики, гурти та 7 солістів-інструменталістів. Хореографічний жанр представляли 47 колективів народного, 33 – сучасного, 9 – бального танцю, 8 хореографічних гуртів малих форм та солістів. В жанрі аматорського театрального мистецтва виступили – 24 театри, 35 читців; декілька районів і міст, а саме – Великобагачанський, Кременчуцький, Лубенський, мм. Кременчук та Комсомольськ показали цікаві циркові програми.

Найбільшу кількість талановитих колективів за різними жанрами аматорського мистецтва та учасників в них, окремих виконавців представили на творчих звітах Великобагачанський (52 колективи і окремі виконавці, 362 учасники), Гадяцький (40 колективів, окремих виконавців, 281 учасник), Диканський (42 колективи, окремі виконавці, 184 учасники), Лохвицький (46 колективів, окремих виконавців, 316 учасників), Лубенський (40 колективів, окремих виконавців, 401 учасник), Оржицький (49 колективів, окремих виконавців, 395 учасників), Хорольський (36 колективів, окремих виконавців, 235 учасників) райони, м. Кременчук (44 колективи, окремі виконавці, 1127 учасників).

Обласному туру передували районні огляди сільських клубних закладів – «Пісенні барви рідного краю» у Великобагачанському, «Таланти твої, Гадяччино!» у Гадяцькому, «Таланти твої, Козельщинського краю!» у Козельщинському, «Барвисті джерела талантів» у Лохвицькому, «Родослів» у Пирятинському районах. Протягом двох місяців на головній сцені Оржиччини звітували численні аматорські колективи 21-ї територіальної громади району. В Лубенському районному огляді взяли участь всі 58 сільських клубних закладів (понад 200 колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців, 3 тисячі учасників), а за ініціативою районної державної адміністрації та районної ради в районі проведено конкурс серед сільських рад на кращу роботу по розвитку культури на селі на здобуття почесного перехідного кубку.

Аматори Зіньківського, Новосанжарського районів присвятили свої творчі звіти відзначенню Міжнародного дня прав жінок і миру, Карлівського – святому Христовому Воскресінню на традиційному обласному святі «Воскресни, Писанко!», виступи провідних творчих колективів Чутівщини прикрасили концертну програму обласного свята «Маріїна долина» в с. Черняківка.

У програмах огляду широко висвітлювалися визначні дати у житті нашої області та держави, а саме: 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників, 90-річчя утворення районів, крім названих – у Хорольському районі творчий звіт присвячений 930-річчю від дня заснування м. Хорол. Особлива увага в програмах звітів приділялась підготовці до 200-річчя від дня народження класика української літератури Т.Г.Шевченка, що відзначатиметься у 2014 році. Як правило, творчі звіти проводилися в переповнених глядацьких залах, аматорів щиро вітали із святом народного мистецтва голови районних державних адміністрацій та районних рад і разом з численними шанувальниками раділи виступу кожного колективу і виконавця.

У більшості районів проведена значна робота по залученню до участі в огляді майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та самодіяльних художників. Яскраві, різножанрові виставки під час творчих звітів були організовані в Диканському, Зіньківському, Карлівському, Кобеляцькому, Кременчуцькому, Миргородському, Новосанжарському, Пирятинському, Семенівському, Чутівському районах.

24 серпня 2013 року на Національному Сорочинському ярмарку в концерті до Дня Незалежності України виступили кращі колективи Полтавщини – учасники обласного огляду народної творчості «Квітуй, прекрасна батьківська земля!» з Великобагачанського, Гадяцького, Лубенського, Новосанжарського, Полтавського, Пирятинського районів та міста Миргорода.

За підсумками огляду 13-ти колективам Великобагачанського, Кобеляцького, Козельщинського, Лубенського, Оржицького, Пирятинського районів, мм. Кременчука та Миргорода присвоєно почесні звання «народний», «зразковий аматорський колектив».

Переможці обласного огляду народної творчості «Квітуй, прекрасна батьківська земля!» нагороджені дипломами відповідно І, ІІ, ІІІ ступенів, учасників, а організатори – грамотами управління культури облдержадміністрації.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання