Previous Next

У Полтаві відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Відповідний указ Президента був виданий ще у 2004 році. На цю дату припадає і річниця завершення виведення радянських військ з Афганістану, цього року виповнюється 30  років. Через афганську війну пройшли 6000 мешканців Полтавщини, загинули 86

Напередодні відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Полтаві відбулася низка заходів.

У приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбувся круглий стіл «Афганістан: перемога чи поразка?» за участю представників громадських організації, голів спілок ветеранів Афганістану з усієї області. Пізніше у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації керівництво області зустрілося з активом обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану. У заході взяли участь сім’ї загиблих учасників бойових дій, воїни-афганці, керівники профільних департаментів та управлінь. Заступники голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло та Микола Білокінь нагородили учасників спілки відзнаками від облдержадміністрації та обласної ради.

Чимало ветеранів-афганців брали участь у подіях Майдану, Революції Гідності, а нині відстоюють незалежність нашої країни в зоні проведення АТО. Двоє афганців, учасників АТО віддали своє життя за територіальну цілісність України. Під час засідання хвилиною мовчання було вшановано загиблих учасників бойових дій на території інших держав та у зоні проведення антитерористичної операції на сході України.

Присутні мали можливість отримати компетентні консультації та відповіді на ті чи інші наболілі питання від керівників управлінь.

По закінченню урочистостей на всіх учасників очікував святковий концерт, який підготували артисти Полтавської обласної філармонії. Також у концерті взяли участь заслужена артистка України Олена Білокінь та заслужений артист України Альберт Салтиков. 


Надрукувати   E-mail