Previous Next

Створено методичні рекомендації для громад щодо практичної реалізації заходів зі збереження та обліку об'єктів культурної спадщини

Реалії сьогодення вимагають від органів охорони культурної спадщини усіх адміністративних рівнів обізнаності у сучасних вимогах законодавства, розуміння визначених державою на найближчі роки пріоритетів та дотримання стратегічного напрямку при плануванні заходів зі збереження культурної спадщини на підпорядкованій території. 

За словами керівника відділу охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Олесі Старолат, сьогодні в країні тривають процеси державного реформування у найважливіших галузях суспільного життя: це, перш за все, зміни у адміністративному та земельному устрої, інформатизація та декомунізація. У зв’язку з цим тривають правові перетворення і у сфері культурної спадщини. В першу чергу це стосується оновлення нормативно-правової бази як в Законах України, так і в наказах Міністерства культури та інформаційної політики України. Додатковою особливістю сучасного життя є також плинність кадрового складу фахівців різних сфер діяльності.
Тому на підставі аналізу актуальних проблем галузі керівництвом відділу охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму обласної державної адміністрації розроблено загальні методичні рекомендації для громад щодо практичної реалізації заходів зі збереження та обліку об'єктів культурної спадщини області.
Загалом рекомендації стосуються наступних питань:
- нововведення та особливості підготовки річного статистичного звіту про нерухомі пам'ятки та об'єкти культурної спадщини;
- порядок формування облікової документації на пам'ятки культурної спадщини;
- переваги укладання охоронних договорів на об'єкти культурної спадщини, встановлення охоронних дошок;
- процедура надання статусу щойно виявленого об'єкту культурної спадщини;
- підстави для надання об'єкту статусу пам'ятки та порядок внесення змін до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.
Рекомендації створено у форматі відео-презентації, яка містить зразки оформлення та перелік базових нормативних актів, на підставі яких реалізуються повноваження відповідальними особами у сфері збереження об'єктів культурної спадщини. Наразі матеріали розіслано структурним підрозділам райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад, об’єднаних територіальних громад області для допомоги у почесній справі збереження успадкованих надбань культурної спадщини.


Надрукувати   E-mail