Previous Next

У Полтаві відзначили ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

14 грудня відзначається річниця з Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Традиційно по всій країні відбуваються урочистості з вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, – людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли зупинити та обмежити руйнівну силу найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року.
У Полтаві поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи. Участь у заході взяли голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, ліквідатори.
«Сьогодні ми вшановуємо ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЄС. Загалом зараз в області проживає близько 23 тисяч людей які постраждали внаслідок аварії. Безпосередньо учасників у нас проживає 9.237 людей. Полтавська обласна державна адміністрація всіляко підтримує, так в 2020 році було виділено на область близько 44 млн.гр Діє наразі обласна програма, за нею ми виділили коштів 11 млн.гр., це на 17 відсотків більше ніж в минулому році. На 2021 розглядаємо проект обласного бюджету,в якому так само передбачаємо не менше фінансування аніж були у 2020 році», -розповів Олег Синєгубов.
Довідково: Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим унаслідок вибуху четвертого енергоблока ЧАЕС

 


Надрукувати   E-mail