Previous Next

На Полтавщині планують створити екологічний туристичний маршрут

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко з робочою поїздкою відвідала дендролпарк загальнодержавного значення «Криворудський»та комунальну установу «Рекреаційний центр Криворудський».

У дендропарку понад 300 видів різних рослин, є зони відпочинку, тераси, мінізоопарк, де проживають фазани, лебеді, коні, вівці, качки. У Криворудському парку створюють умови для ефективного екологічного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах.
«Людей цікавлять красиві дерева, кущі. У парку облаштували фотозони. Є казкові куточки, наприклад, хатинка Баби Яги. Співпрацюємо з Національним дендрологічним парком «Софіївка», Державним дендрологічним парком «Тростянець» та іншими. Беремо в них багато різних дерев та кущів для акліматизації. Також є цікаві локації, де люди можуть відновити сили за рахунок рослин, що додають енергії», – сказала науковий співробітник «Рекреаційного центру Криворудський» Валентина Бабарика.
Розвивати туризм та приваблювати мандрівників – у цьому має бути зацікавлена громада. Сам парк має більш рекреаційний характер, ніж екологічний.
Катерина Рижеченко зазначила, що цей об’єкт важливо розвивати, як туристичну локацію. Зокрема, обговорила з керівництвом ОТГ та працівниками Центру можливість створення нового туристичного маршруту екологічного спрямування та включення Криворудського парку до обласних туристичних маршрутів.
«Ініціатива має йти від громади. Для нас важливі розвиток та підтримка парку. Наша спільна мета – зробити його привабливою туристичною локацією. Подавайте свої ініціативи, пропозиції, ми завжди готові їх підтримати. Також якщо від вас надходитимуть цікаві ідеї, ми зможемо запланувати більше видатків на розвиток, наприклад, тієї ж екологічної стежки», – сказала Катерина Рижеченко.
Як зазначила в.о. директора Департаменту культури і туризму ОДА Ірина Удовиченко, у планах зробити одноденний туристичний маршрут.
«У Криворудському парку є що показати туристам, є де похарчуватися. До речі, тут готують смачний куліш. Є санітарна зона. Це може бути маршрут природничого спрямування. Будемо проробляти можливі варіанти», – сказала Ірина Удовиченко.
Розглядають питання об’єднання кількох локацій у туристичний маршрут. Наприклад, з-поміж об’єктів – Криворудський і Веселоподільський парки, Національний природний парк Нижньосульський, село Горошино, де є старий дуб. За переказами, під дубом виступав Іван Котляревський та формував там п’ятий козачий полк.


Надрукувати   E-mail