Previous Next

У Полтаві відкрили виставку присвячену подіям Української революції 1917 -1921 років

27 січня 2021 року у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулося відкриття виставки «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір».
22 січня Україна відзначала День Соборності, а 29 січня вшановується пам'ять Героїв Крут. 22 січня у 1918 році на хвилі національно-визвольних змагань Українська Центральна Рада вперше у XX столітті проголосила незалежність України. На захист молодої держави від російсько-більшовицької агресії під Крутами 29 січня 1918 року стала українська молодь. На державному рівні День пам’яті Героїв Крут почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами». 22 січня 1919-го, на Софійському майдані в Києві Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися в одну державу.
До цих пам’ятних дат Український інститут національної пам’яті підготував виставку «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір». Вона присвячена перебігові подій Української революції 1917-1921 років у різних регіонах, а також українському національному руху цієї доби за межами України. Окремий стенд присвячено Полтавщині – революційним подіям та видатним діячам.
Виставка складається з 14 тематичних банерів, кожен з яких присвячений окремому регіону України або ареалу діяльності українського національного руху. Зокрема, йдеться про Київщину, Полтавщину, Волинь, Поділля, Слобожанщину, Галичину, Крим тощо.
«Виставка покликана продемонструвати загальноукраїнський характер подій революції 1917-1921 років. В експозиції представлені всі регіони, виставка показує що події відбувалися не тільки в столиці, а і в регіонах. Текстові варіанти на кожному стенді тезові. Описані всі ключові події з 1917 по 1923 рік на Полтавщині. Далі виставка експонуватиметься в Полтавській ЗОШ №7, Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка та в інших навчальних закладах», -розповів регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.
У роботі над створенням виставки взяли участь співробітники регіональних представництв Українського інституту національної пам’яті. Кожен з них запропонував важливі віхи та акценти для представлення подій Української революції у своєму краї. Завдяки архівним, музейним та приватним колекціям, наданим у розпорядження авторів, виставка наповнилася унікальними фотографіями тієї доби. Над виставкою працювали: Ярослав Файзулін (керівник авторського колективу), Віталій Скальський, Максим Майоров, Богдан Короленко, Сергій Горобець, Едуард Зуб, Ігор Кочергін, Богдан Галайко, Олег Пустовгар та дизайнер Оксана Женжера. Проєкт створений Українським інститутом національної пам’яті спільно з партнерами з Інституту історії України Національної академії наук та Державної архівної служби.
Організатори: Департамент культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського та Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті.


Надрукувати   E-mail