Previous Next

У Полтаві презентували 3 D візуалізації пам’яток культурної спадщини Полтавщини

28 січня 2021 року у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбулася презентація 3 D візуалізації пам’яток культурної спадщини - об’єктів постійного туристичного огляду.
У 2020 році за кошти обласного бюджету було замовлено розробку 3 D візуалізації. Мета цього проєкту –привернення уваги туристів, інвесторів, меценатів для популяризації та збереження пам’яток культурної спадщини Полтавщини. З допомогою цього проєкту користувач зможе ознайомитися з локацією, відчути ефект присутності в спроєктованому просторі. Продовження роботи також планується й на 2021 рік.
«Робота яка була виконана у сфері 3 D моделювання пам’яток архітектури нашої області і туристичних пам’яток стала нагальною і дуже корисною, не тільки з точки зору огляду об’єктів, а і використання у майбутньому у відновленні та збереженні саме цих пам’яток. Ми плануємо виділити кошти з обласного бюджету на цю роботу і у 2021 році», -наголосила заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко.
« 2020 рік став переломним у водночас якісним і позитивним, ми отримали виклики на які повинні були реагувати. Вперше за підтримки Полтавської ОДА та депутатського корпусу Полтавської обласної ради було виділено кошти на проведення оцифрування пам’яток культурної спадщини. Вже декілька областей у 2019 році розпочали оцифрування об’єктів, ми із задоволенням приєднуємось до цього проєкту, тим більше він визначений і основними стратегічними завданнями нашого міністерства. Сама ідея розширює можливості презентації об’єкту, їх популяризацію, можливості отримання інформації про об’єкт, Також програма передбачала створення аудіо гіду двома мовами українською та англійською. Найголовніше робота по оцифруванн- вона значно полегшує процедуру виготовлення науково- проєктної та технічної документації, яка необхідна для проведення ремонтних та реставраційних робіт,- розповіла заступник директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Інна Шерстюк.

«Насправді наша історія створення туристичного контенту розпочалася декілька років тому і вилилася в проєкт. Наприкінці 2020 року на замовлення Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА ми долучилися до роботи з оцифрування пам’яток Полтавщини. Створений контент наразі можна побачити на платформі Ukraine Open в розділі архітектурні пам’ятки, також завантажений на гул диск. Вона доступна для завантаження як в Google Play, так і в App Store, й вмішує приблизно 150 віртуальних турів по полтавській та харківським областям. Нами було охоплено вісім об’єктів. Серед яких, Диканька. Миргород, Козельщина»,- розповів представник компанії-розробника Digi Fly Сергій Романенко.

 


Надрукувати   E-mail