Previous Next

У Полтаві вшанували пам'ять Героїв битви під Крутами.

У 103-річницю трагедії на залізничній станції Крути по всій Україні вшановують борців за незалежність. Згадують студентів, які 29 січня 1918 року за 130 кілометрів від Києва, під Крутами дали бій полчищам більшовицької Росії — і загинули, намагаючись захистити від агресора столицю країни, яка нещодавно була проголошена незалежною і соборною державою.

Кожного року ми вшановуємо подвиг молодих українців – студентів київських вищих навчальних закладів та гімназистів старших класів, які, жертвуючи своїми життями на кілька днів призупинили просування переважаючих сил більшовицької армії на Київ.
Героїчний бій, що відбувся поблизу залізничної станції Крути, назавжди увійшов в нашу історію як приклад волелюбності та незламності українського народу.
У Полтаві у цей день поклали квіти до пам’ятного знаку «Загиблим українським козакам». Участь у заході взяли заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко, виконувач обов’язків голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, представники Національної поліції, Служби безпеки України, очільники структурних підрозділів Полтавської ОДА.


Надрукувати   E-mail