Previous Next

На Полтавщині готуються відзначити 150-річний ювілей від дня народження Лесі Українки.

9 лютого 2021 року у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбулося обговорення підготовки та проведення в області заходів із відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Провела засідання заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко. Вже є затверджений обласний план заходів. «Ювілейну дату передбачено відзначати на державному рівні. Є відповідні Указ Президента України та постанова Верховної Ради України. Тож на Полтавщині треба відзначити ювілей видатної письменниці на високому рівні», – сказала Катерина Рижеченко. В рамках заходу т.в.о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Ірина Удовиченко представила план основних заходів, які будуть відбуватися в області упродовж 2021 року. «Заходи відбудуться по всіх районах та ОТГ Полтавщини. Основний захід відбудеться 25 лютого у Гадячі в кіноконцертному залі «Дружба», це літературно-мистецький проєкт за збіркою поезії Лесі Українки «На крилах пісень» «Яскрися, квітко Драгоманівського роду», за участю студентів Гадяцького коледжу культури. Будуть представлені живі інсталяції, ростові ляльки, фотозони. Також нагородять кращих митців, які впроваджують творчість Лесі Українки», – розповіла Ірина Удовиченко.

Цього дня, спільно з Департаментом інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю, проведуть спеціальне погашення немаркованого художнього тематичного конверта і марки. У лютому в населених пунктах області проведуть тематичні заходи за участю керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, представників громадських організацій, діячів науки та культури.
23 лютого у Гадяцькому фаховому коледжі культури і мистецтв імені І.П. Котляревського проведуть літературну годину «Горить моє серце, палає». Протягом лютого творчі колективи закладів культури і мистецтва області візьмуть участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченому Лесі Українці, та міжнародному онлайн-флешмобі #GlobalLesyaUkrainka2021, ініційованому Новоград-Волинським літературно-меморіальним музеєм Лесі Українки. 15 травня відбудеться обласне літературно-мистецьке свято «Дивоцвіт Лесиного гаю», у межах якого організують церемонію вручення літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки Національного видавництва «Веселка». 14 травня проведуть фестиваль сучасних театрів «ЛавАрт». У музеях та бібліотеках оновлять тематичні експозиції та проведуть виставки. Протягом року в закладах освіти, культури, бібліотеках області організують виховні години, круглі столи, науково-практичні конференції, інші тематичні заходи, присвячені темі творчості поетеси. Як розповіла директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко, готують видавничий проєкт «Леся Українка і Полтавщина». У збірці увага буде сконцентрована на тому, що дала полтавська земля для феномену Лесі Українки, і як це позначилося на Полтавщині. Нагадаємо, 25 лютого 2021 року виповниться 150 років із дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури. Пам’ятну дату цьогоріч відзначатимуть на державному рівні. Протягом року в Україні проводитимуть літературні читання, виставки, науково-освітні заходи, літературні вечори, конференції та фестивалі присвячені творчості поетеси.


Надрукувати   E-mail