Previous Next

У Полтаві відбулися V Величківськи читання.

2 березня 2021 року у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулися І Величківські читання. До обговорення запросили широке коло питань, пов’язаних з діяльністю козацького літописця Самійла Величка та історико-краєзнавчим контекстом пробудження української національної самосвідомості. У читаннях взяли участь науковці Полтавського краєзнавчого музею, Центру охорони та досліджень пам’яток археології Полтавської обласної ради, співробітники Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського та представники Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

«Для мене честь знаходитися серед інтелектуальної еліти Полтавщини. Я впевнена, що саме завдяки таким заходам зароджується любов до свого рідного»,- зазначила заступник начальника управління- начальник відділу розвитку туризму і музейної справи управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини Лілія Федорченко

«Вже п’ятий рік поспіль у нашому музеї відбуваються заходи присвячені великому літописцю Самійлу Величку Цього року формат заходу дещо змінився, так сьогодні відбудуться I Величківські читання. Цей день обраний не випадково, адже 1 березня відзначається день святого Самійла. Тематика читань-це історія Полтавщини від найдавнішого часу до сьогодення, визначна частина матеріалу це козацька тематика. На сьогодні заявлено 16 доповідей за участі відомих істориків, краєзнавці, викладачів, традиційно присутні учні й вчителі з Полтавських шкіл, а також з Тахтаулова. Організатором та ідейним натхненником заходів присвячених Самійлу Величку виступив колектив Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського», - розповів старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Віталій Яремченко.


Надрукувати   E-mail