Previous Next

Національний природній парк "Пирятинський"

Національний природний парк «Пирятинський» було створено відповідно до Указу Президента України від 11 грудня 2009 року, метою діяльності якого є збереження, відтворення та раціональне використання природних територій і об’єктів регіону.
У 2016 р. на території природно-заповідного фонду України – національного природного парку, створено Смарагдовий об'єкт «НПП Пирятинський».


Територія Парку, загальною площею 12 тисяч гектарів, розташована в живописних околицях м. Пирятина та сіл Березова Рудка, Сасинівка, Грабарівка, Давидівка, Кейбалівка, Леляки, Усівка, Каплинці, Дейманівка, Гурбинці, Високе, Велика Круча, Олександрівка, Повстин, Кроти частково – на території ДП «Пирятинське лісове господарство» і простягається вздовж долин річок Удай, Перевод, Руда.
Найбільший скарб Пирятинщини – річка Удай. Вона бере початок з невеликого болота в Ічнянському районі Чернігівської області, впадає в р.Сула, загальна її довжина - 327 км. Протяжність русла в межах національного природного парку близько 65 км. Природні комплекси Удаю залишились незайманими, повністю збережена заплава, що робить її привабливою для відпочиваючих.
Серед основних завдань, які покладаються на Парк, є створення сприятливих умов для організації туризму, відпочинку та рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних територій.
Територія Парку володіє значним природним рекреаційним потенціалом. На теперішній час природний потенціал Пирятинського району та НПП «Пирятинський» сконцентрований в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, який представлений 16 територіями та об’єктами. В межах Пирятинського району знаходиться 48 водойм, на території Парку розміщені двадцять з них.
Працівниками установи постійно обслуговуються 13 рекреаційних об'єктів, на яких улаштовано 32 місця короткострокового відпочинку (бесідки з навісами, побутові бесідки, мангали, місця для вогнища, лави, гойдалки, пісочниці, хатинки для дітей, роздягальні, вежі з огорожами, інформаційні стенди, вбиральні).
На території НПП «Пирятинський» розроблено шість екотуристичних маршрутів, в тому числі водний «Кроти-Бурти» .
До послуг туристів в наявності є: намети, термокарімати, спальні мішки, велосипеди та байдарки.
Детальну інформацію про місця відпочинку, маршрути, туристичне спорядження та послуги можна знайти за посиланням (http://www.npp-p.org.ua/).
РЕКРЕАЦІЙНІ ОБЄ’КТИ НПП «ПИРЯТИНСЬКИЙ»
- Рекреаційний об’єкт «Кріпак»
- Рекреаційний об’єкт «Високе»
- Рекреаційний об’єкт «Колодова»
- Рекреаційний об’єкт «Редькове»
- Рекреаційний об’єкт «Повстин»
- Рекреаційний об’єкт «Кроти»
- Рекреаційний об’єкт «Гурбинці»
- Рекреаційний об’єкт «Леляки»
- Рекреаційний об’єкт «о.Триб»
- Рекреаційний об’єкт «Наталушина левада»
- Рекреаційний об’єкт «Садки»
- Рекреаційний об’єкт «Пляж»
- Рекреаційний об’єкт «Безезоворудське водосховище»
ЕКОТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ НПП «ПИРЯТИНСЬКИЙ»
ЕКОТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ «БЕРЕГОМ ЖИВОПИСНОГО УДАЮ»
с. Гурбинці - с.Леляки - с.Кейбалівка - о.Триб - с.Кейбалівка
ЕКОТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ «МАЛЬОВНИЧІ КРАЄВИДИ ПИРЯТИНЩИНИ»
м.Пирятин – с.Шкурати – с. Дейманівка – урочище Куквин – м. Пирятин
ЕКОТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ  «МАНДРІВКА БЕРЕЗОВОРУДСЬКИМ КРАЄМ»
«Березоворудський» парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва-Піраміда-усипальниця родини Закревських-Церква Пресвятої Трійці-Ентомологічний заказник місцевого значення «Гришківка».
ЕКОТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ «ПРИРОДНІ ТА КУЛЬТУРНІ ПАМ’ЯТКИ ПИРЯТИНЩИНИ»
м.Пирятин - с.Велика Круча - Комплексна пам'ятка природи «Бурти» (околиці с. Повстин) - с.Повстин церква Св. Архистратига Михайла - Музей українського побуту (с.Велика Круча) - м.Пирятин , Пирятинщина, Полтавщина.
ЕКОТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ «ЗАПЛАВНИЙ УДАЙ»
• Адміністративний будинок НПП «Пирятинський»
• Урочище Зарой
• Ліс поблизу с. Ївженки (правий берег р.Удай)
• Каплинцівський міст
• 300 літній дуб
• Рекреаційний об’єкт «Гола пристань»

ЕКОТУРИТИЧНИЙ ВОДНИЙ МАРШРУТ ПО РІЧЦІ УДАЙ «КРОТИ-БУРТИ»
с.Кроти – с.Гурбинці – с.Леляки – с.Усівка – с.Кейбалівка (о.Триб) – с.Каплинці – с.Харківці ( місце відпочинку «Колодова») – м.Пирятин (місце відпочинку «Кріпак») – с.Дейманівка – с.Велика Круча – с.Повстин – Комплексна пам'ятка природи «Бурти»
НАВЧАЛЬНА ЕКОСТЕЖКА «ОСТРІВ МАСАЛЬСЬКИЙ»
Зупинка 1. Початок екологічної стежки
Зупинка 2. «По колу життя»
Зупинка 3. «Острів Козін»
Зупинка 4. «До природи в гості»


Надрукувати   E-mail