Previous Next

Регіональний ландшафтний парк «Нижньоворсклянський»

Створений відповідно до рішення 4 сесії 4 скликання Полтавської обласної ради від 24.12.2002 року. Створений на базі Лучківського ландшафтного заказника загальнодержавного значення, розташованого у гирлі р. Ворскли на межі між степом та лісостепом. Лучківський заказник (Кобеляцький р-н с. Лучки, Кишеньківське лісництво, кв.6-14) був створений на виконання Указу Президента України від 20.08.1996 року № 715/96.

Створений для охорони та збереження природних комплексів річки Ворскли. Територія парку охоплює заплаву та тераси Ворскли, а також низку островів та частину акваторії Кам'янського водосховища. На території парку найбільша площа припадає на водні екосистеми (16889,7 га), ліси займають 4608,0 га, а болота — 183,9 га. У парку типовими є байрачні діброви, степові ділянки, осокові болота та псамофітні (піщані) і галофітні (на солоних ґрунтах) луки. Серед рослинних угруповань виявлено 5, які занесені до Зеленої книги України.

На території парку 901 вид вищих судинних рослин, з яких 4 включено до Європейського червоного списку рослин, а 19 — до Червоної книги України. Щодо фауни, то тут нараховується 220 видів наземних хребетних тварин, з яких: 9 видів земноводних, 9 видів плазунів, 170 видів птахів та 42 видів ссавців. 22 види є регіонально рідкісними, 16 видів занесено до Червоної книги України. Трапляються тут також 5 видів риб.

До складу заповідної зони парку входять заказник загальнодержавного значення «Лучківський», заповідне урочище Сокільське (лісовий масив уздовж лівого берегу), ландшафтні заказники місцевого значення: острови Вільховатський, Вишняки, Крамареве, Пелехи та ботанічний заказник місцевого значення Новоорлицькі Кучугури. Зона регульованої рекреації (понад 12 тис. га) розташована у долині та гирлі Ворскли, а також до неї належить акваторія Кам'янського водосховища. До зони стаціонарної рекреації (близько 5 тис. га) входять бази відпочинку та акваторія біля них. До господарської зони (близько 1 тис. га) входять ділянки з лісовими культурами Вишенського лісництва, рибомеліративна станція, фермерське господарство Вільховацького острова.

Полтавська область, Кобеляцький район, с.Лучки +380501863024


Надрукувати   E-mail