Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Поштова адреса:                                    36000 Україна, м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17

Адреса електронної пошти:                  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Адреса веб-сторінки в Інтернеті:          http://library.pl.ua

Тел./факс:                                                (0532(2)) 56-99-30, 2-17-83

 

Полтавська ОУНБ імені І.П. Котляревського – центральне сховище творів друку українською та іноземними мовами, осередок формування джерелознавчої та бібліографічної бази з історії та культури Полтавщини, науково-методичний центр для публічних бібліотек області, центр інформаційно-бібліографічної роботи, галузевої інформації з питань культури і мистецтва, міжбібліотечного абонемента, координації та кооперування діяльності бібліотек всіх відомств і організацій на території області, культурно-освітній центр для навчання і спілкування в полтавської громади.

 

Коротка історія бібліотеки

         Полтавська ОУНБ заснована у 1894 році як громадська і відкрита для читачів 10 квітня 1895 року. Бібліотека стала одним з найважливіших центрів культурного життя і самоосвіти в місті та губернії. У травні 1917 року на базі її фондів була організована Центральна наукова бібліотека. У 1937 році, у зв’язку з утворенням Полтавської області, ЦНБ була реорганізована в обласну бібліотеку для дорослих. В роки другої світової війни бібліотека зазнала величезних втрат, більша частина бібліотечного фонду була пограбована, а будівля знищена. Але вже у вересні 1943 року вона почала відновлювати свою роботу. У 1949 році, коли відзначалося 150-річчя виходу в світ «Енеїди» І.П. Котляревського,  бібліотеці було присвоєно ім’я основоположника нової української літератури. З 1966 р.- державна обласна універсальна  наукова бібліотека ім. І. П. Котляревського. Сучасна назва Бібліотеки з 2008 року.

Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського заснована на майні комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області і передана в управління Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

На 01.07.19 кількість документного фонду – 834853   тис. прим.

 В 2019 р. бібліотека отримує 569 назв періодичних видань (газет 178 назв, журналів – 391 назву).

В бібліотеці 21 відділ, всього 169 штатних одиниць,  з них 111 – бібліотечні працівники.

Щороку бібліотека обслуговує більше 37 тис. користувачів. Книговидача (2018 р.) – 765 тис. примірників книг.

В бібліотеці створено Електронний онлайн-каталог https://library.pl.ua/jirbis2/, яким можуть користуватись всі користувачі Інтернету. З метою збереження унікального документного фонду, з 2017 р. ведеться оцифрування книг і періодичних видань. Користуватись повнотекстовими ресурсами можливо через сайт і електронний каталог бібліотеки онлайн.


Надрукувати   E-mail