Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного

Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного

Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного це – інформаційний і культурно-просвітницький заклад  для дітей та підлітків, організаторів дитячого читання; консультативний і організаційно-методичний центр для бібліотек області, що обслуговують користувачів-дітей. 

Структура бібліотеки включає наступні відділи: комплектування та зберігання фондів; дитячого та сімейного читання;  розвитку читання та естетичного виховання; соціокультурної діяльності; бібліотечного маркетингу та науково-методичної роботи, а також інформаційно-бібліографічний сектор і сектор  інформаційних технологій та електронних ресурсів.

Як організаційно-методичний центр бібліотека надає допомогу дитячим, шкільним, сільським бібліотекам області з питань роботи з користувачами-дітьми, проводить обласні семінари-практикуми на базі бібліотеки та виїзні – на базі районних (міських) бібліотек для дітей, а також забезпечує підвищення професійної кваліфікації бібліотекарів, трансляцію передового бібліотечного досвіду, навчання інноваційної творчості. Спільно з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проводяться семінари-практикуми для працівників бібліотек для дітей та методистів з бібліотечних фондів управлінь, відділів освіти міськвиконкомів, райдержадміністрацій. Провідні фахівці бібліотеки беруть участь в обласних семінарах-нарадах директорів районних і міських ЦБС, семінарах для працівників бібліотек об'єднаних територіальних громад.

Бібліотека надає методичну і практичну допомогу під час експертно-діагностичних аналізів роботи бібліотек області, тематичних виїздів, займається виданням методико-бібліографічних матеріалів, бібліографічних покажчиків, оглядів, дайджестів, календарів, пам’яток тощо. Бібліотека – організатор обласних творчих конкурсів серед бібліотечних працівників та користувачів-дітей, учасник Всеукраїнських моніторингів та регіональних соціологічних досліджень.

З метою активізації соціокультурної діяльності, наближення послуг бібліотеки до користувачів, налагодження партнерських зв’язків з громадою з 2013 року в бібліотеці  діють проекти: "Правовий орієнтир", "Бібліотека на зв’язку", "Шануй своє", "Поки я хочу – я можу", "Літературний реп’ях", "ТІБІШ (творчі ініціативи бібліотеки та школи)", "Нестандартні літні читання", "Територія бібліотечного успіху". 

З початку 2013 року бібліотека є учасником   Міжрегіонального ярмарку бібліотечних інновацій "Бібліокре@тив", на якому представляє та "купує" інноваційні ідеї для подальшого їх запровадження в бібліотеках Полтавщини.

З січня 2011 року ведеться електронний каталог, який містить усі види документів, що надійшли до фонду бібліотеки з цього часу та наявні видання різних років, що пройшли ретрообробку. Каталог також включає бази даних: "Періодичні видання", "Книги та брошури ", "Статті", "Аудіовізуальні матеріали". 

Бібліотека працює в АБІС "Марк-SQL"  і має АРМ: "Комплектування та облік фонду", "Аналітична обробка періодичних видань та споживання інформації", "Періодичні видання", "Наукова обробка документів (ретроспекція)", "Наукова обробка документів (індексування)". Із січня 2017 року автоматизовано процес реєстрації користувачів та створена електронна база "Користувачі".  

З метою організації дозвілля, формування пізнавальних інтересів, творчого розвитку дітей на базі закладу створено: музичний гурток «Семинотка», гурток з вивчення англійської мови «English – це просто», «Клуб шукачів пригод» (настільні ігри), «Книжкова лікарня», участь в яких є безкоштовною та доступною для кожної дитини. У бібліотеці відбуваються заняття «Школи раннього розвитку» та «Академії батьківської мудрості», під час яких батьки разом із дітьми виготовлять сувеніри й різноманітні поробки, спілкуються з психологом, ознайомлюються з тематичними добірками літератури, обговорюють актуальні проблеми батьківства тощо.

Діти та їхні батьки мають змогу відвідувати різноманітні масові заходи із застосуванням комп’ютерних технологій та елементів театралізації: з нагоди визначних дат і подій в житті країни, ювілеїв дитячих письменників та літературних творів; літературні свята; ігри-змагання, квести, подорожі, турніри; презентації книг та зустрічі з письменниками, скайп-зустрічі; майстер-класи; заходи в рамках  Всеукраїнського тижня дитячого читання, Дні бібліотеки, Дні сімейного читання. Заохочують дітей до читання і книжкові виставки та перегляди літератури, які систематично організовуються у бібліотеці. 

Для організації обслуговування використовуються як стаціонарні так і позастаціонарні форми. Також у бібліотеці постійно діють виставки дитячих творчих робіт. 

З історії бібліотеки

Перша бібліотека для дітей у Полтаві була відкрита в 1927 році. За сім років при Буднику піонерів організовано міську дитячу бібліотеку з книжковим фондом у 5 тис. примірників. Через чотири роки заклад реорганізовано в обласну бібліотеку для дітей та юнацтва. Після утворення Полтавської області у січні 1938 році на її базі організована Полтавська обласна бібліотека для дітей та юнацтва.

Колосальних збитків бібліотеці завдано під час Великої Вітчизняної війни, в період окупації німецько-фашистськими загарбниками, які знищили все майно та книжковий фонд, що налічував 20 тис. одиниць зберігання. Проте в 1944 році спільними зусиллями небайдужих жителів зібрано близько 8 тисяч примірників. За два роки по закінченню війни комплектування фонду було відновлено, а кількість читачів збільшилася до 5 тис.

 З нагоди святкування 100-річчя з дня народження визначного письменника-земляка Панаса Мирного, у 1949 році, бібліотеці присвоєно його ім’я. Сучасну назву – Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного – бібліотека носить з 1963 року.

У 1974 році бібліотека отримала нове приміщення на першому поверсі житлового будинку, а з кінця 2008 року заклад розташовується в будівлі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського.

Зараз книжковий фонд бібліотеки, який систематично поповнюється новими виданнями універсального характеру, становить майже 94 тис. прим. А кількість читачів, яких щорічно обслуговує  бібліотека, сягає більше 11 тис.

Директор: Митрофанова Лариса Іванівна

Поштова адреса бібліотеки: вул. Небесної Сотні, буд. 17, м. Полтава, 36000;  

тел./факс: (0532) 60-71-15, (0532) 56-29-82

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Сайт: http://www.odb.poltava.ua

Блоги:

Юридичний блог:http://lawyerblog.odb.poltava.ua/

Блог психолога: http://psychblog.odb.poltava.ua/

Режим роботи: з 9.00 до 18.00

Неділя:  з 9.30 до 18.00

Вихідний день: субота

Санітарний день: останній понеділок місяця


Надрукувати   E-mail