Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. Олеся Гончара

Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. Олеся Гончара

Адреса:36038 м. Полтава, вул. Енгельса, 25а

Телефон: 76-64-31, 67-64-02, 67-64-03

Web: http://libgonchar.org/

Полтавська обласна бібліотека для юнацтва заснована 1976 року,   у 1997 році їй присвоєно ім’я письменника-земляка Олеся Гончара. Бібліотечний фонд становить 148 тис. примірників книг, періодичних видань, кінофотофонодокументів та електронних носіїв інформації.

Щороку бібліотека обслуговує близько 25 тис. користувачів. До послуг відвідувачів 5 читальних залів: загальний, періодики, технічної літератури, мистецтв, краєзнавчої літератури та бібліографії, а також відділ міського абонементу, Інтернет-центр та літературно-мистецька вітальня.

Крім того, в структуру бібліотеки входять відділ комплектування та зберігання фондів, який формує книжковий фонд і забезпечує користувачів своєчасним надходженням періодичних видань; відділ маркетингу, який займається зовнішньою та внутрішньою рекламою бібліотеки та її послуг, проводить маркетингові дослідження з метою подальшого вдосконалення бібліотечно-бібліографічного обслуговування та організовує масові заходи; відділ інформаційно-бібліографічного обслуговування користувачів, який надає усні та письмові довідки з різних питань, готує бібліографічні списки для написання творів, наукових, курсових та дипломних робіт, а також бібліографічні матеріали на допомогу бібліотекам області; науково-методичний відділ, який є консультативним та навчальним центром для бібліотек області по роботі з молоддю.

Бібліотека постійно працює над задоволенням інформаційних і дозвіллєвих потреб молоді, приділяє увагу вихованню юнацтва в кращих традиціях національної культури, патріотизму, формуванню здорового способу життя, вихованню екологічної свідомості та культурологічної обізнаності, здійсненню правової освіти та забезпеченню умов для творчого розвитку особистості. У стінах книгозбірні активно працюють правознавчий клуб «Феміда» у співпраці з Головним управлінням юстиції в Полтавській області, громадсько-патріотичний клуб «Я – громадянин!», Школа самовиховання «Створи себе» та хобі-клуб «Діалог». Постійно проводяться бесіди, вечори-портрети відомих особистостей, виставки, презентації нових видань, зустрічі з письменниками, бібліотечні уроки з метою навчання користувачів бібліографічної грамотності.

Для продуктивного використання фонду бібліотека пропонує користувачам високоякісний довідково-бібліографічний апарат, який включає каталоги, картотеки, довідково-бібліографічний фонд та електронний каталог, що містить близько 200000 електронних записів і представлений на сайті бібліотекиТакож сайт пропонує переглянути віртуальні виставки, дізнатися про бібліотечні акції і новини. Жителям області та іншим віртуальним користувачам будуть цікаві матеріали краєзнавчого характеру.

Науково-методична діяльність бібліотеки спрямована на пошук та напрацювання нових бібліотечний технологій, надання інформаційно-методичної допомоги бібліотекам області, структурним підрозділам, що працюють з молоддю.  З цією метою проводяться науково-практичні конференції, семінари-практикуми, консультації, практичні заняття, виїзди в райони області, розробляються  методико-бібліографічні матеріали.


Надрукувати   E-mail