Полтавський академічний обласний театр ляльок

Полтавський академічний обласний театр ляльок

 

Адреса: 36039, м. Полтава,  вул. Пушкіна, 32.

Контактний телефон/факс: (0532) 60-89-94

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Web: www.pl-puppet.com.ua

Полтавський академічний обласний театр ляльок народився у 1938 році. Ідея виникнення у Полтаві театру для дітей з’явилася у першого його директора М. Заславського, але втілити цю мрію у реальність було не так легко: «Виникло багато питань по створенню театру: де брати п’єси, ляльки, декорації. За допомогою я звернувся в Республіканський театр ляльок. Там мене познайомили з М. Тобілевич, яка дуже допомогла в організації нашого театру. Художник Р. Марголіна зробила ескізи декорацій і ляльок до першої вистави. Київські товариші рекомендували професіоналів-лялькарів Івана та Ларису Пронічевих. 26 вересня 1938 року ми отримали колишнє приміщення книжкового магазину по вулиці Фрунзе, 21, а  вже 29 жовтня театр показав першу виставу «Іван та Воля» Є.Яворського - згадував один з акторыв театру.

Так вже 72 роки у Полтаві гостинно відчиняє двері у чарівний світ мрій, фантазій та цікавих історій Палац Казок. Цей мистецький заклад для дітей є країною, де живе казка, творяться дива, здійснюються найзаповітніші бажання.

Саме з Полтавським академічним обласним театром ляльок у багатьох полтавців пов’язані милі, дорогі серцю дитячі спогади. Тут завжди панує надзвичайно святкова атмосфера, а добро і радість наповнює серце кожного, хто хоча б раз завітав в гості до казки.

Театр ляльок у Полтаві є одним із найвизначніших надбань національної театральної культури України. Його сімдесятидворічна історія пов’язана  з іменами провідних акторів і режисерів – лялькарів України та Росії. Мистецьким надбанням творчого колективу є багатий і різноплановий репертуар, до якого входить драматургія українських та світових класиків, твори дитячого фольклору і сучасних авторів.

Полтавський театр ляльок продовжує розвиватися і виховувати нові покоління юних українців на високих ідеях духовності і кращих мистецьких традиціях.

Візитними картками нашого театру є такі високохудожні вистави як: «Ніч на Івана Купала» (Я. Стельмах за М. Гоголем), «Енеїда» (Я. Стельмах за І. Котляревським), «Різдвяна ніч» (М. Старицький за М. Гоголем) «Лисичка, Котик та Півник» (О. Олесь), «Коза-дереза» (М. Лисенко), саме вони увібрали в себе національний колорит та дух полтавського народу. 

На сучасному етапі розвитку театр приділяє багато уваги творам світової класики. Так у період з 2006 по 2010 рік народилися такі вистави: «Крила для Дюймовочки» (А. Усачов за Г. Андерсеном), «Русалонька» (Д. Нуянзін за Г. Андерсеном), «Антигона» (за давньогрецькою трагедією Софокла), «Попелюшка» (С. Куралех за Є. Шварцем).

 Високопрофесійний колектив, у якому працюють кращі театральні митці Полтави, був і є зразком відданого служіння своїй професії, пошани до рідного краю та його народу. Цікаво і різнопланово складаються творчі шляхи полтавських ляльок: гастрольні маршрути театру пролягали по багатьох селах і містах України.

До безлічі творчих перемог театру на теренах Батьківщини додались блискучі мистецькі тріумфи полтавців у Польщі, Китаї, Ірані, Німеччині, Сербії, Литві, Білорусі, Росії, Туреччині, Тунісі, що дало можливість заявити світові про існування талановитого українського творчого колективу.


Надрукувати   E-mail