Previous Next

Пам’ятки та об’єкти культурної спадщини

    Багата культурна спадщина Полтавщини є вагомою частиною всесвітнього культурного надбання. Її належне збереження та використання – це не тільки один із ключових напрямків державної політики, але й показник, за яким оцінюється наша країна на європейському та світовому рівні.


     Станом на липень 2020 року на державному обліку по Полтавській області перебуває 2597 пам’яток та об’єктів культурної спадщини, з них:
• щойно виявлені об’єкти– 585;
• пам’ятки у Державному реєстрі нерухомих пам’яток культурної спадщини України – 1383 (Національного значення – 95 та місцевого значення – 1288);
• пам’ятки, взяті на облік відповідно до Закону Української РСР "Про охорону і використання пам'яток історії та культури"– 629.


    Постійно проводиться моніторинг пам’яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Полтавської області, відповідно до чого відбувається коригування (наповнення/вилучення) Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Збереження та збагачення культурної спадщини є обов’язком кожного громадянина України, міцність і незалежність держави залежить від культурного розвитку, високого рівня національної самосвідомості, прагнення пізнати, творити історію свого народу та зберегти її для наступних поколінь.

ЗАВАНТАЖИТИ ПЕРЕЛІК

Про затвердження Переліку щойно виявлених об'єктів культурної спадщини Полтавської області

Розпорядження №575 "Про заходи щодо охорони та збереження матеріальної культурної спадщини в Полтавській області" 

Розпорядження №590 "Про затвердження Переліку щойно виявлених ою'єктів культуної спадщини Полтавської області"

Розпорядження № 529 "Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 15.10.2020 № 590"


Надрукувати   E-mail